Akcie Facebooku dennodenně propadávají. Zuckerberg přichází o miliardy dolarů

Propad akcií facebooku

Facebook si doslova hraje s ohněm. To ostatně potvrzují jeho nedávné kroky, které podniká. Určitě jste postřehli nedávný průšvih, který se týkal s ukradeným daty skoro dvou milionů uživatelů, která byla údajně použita k ovlivnění prezidentských voleb. Dalším přešlapem bylo poskytování dat uživatelů výrobcem mobilních telefonů, kteří tak zjišťovali, po čem uživatelé nejrozšířenější sociální sítě touží. I když by se řeklo, že Facebook s přešlapy už skončil, v poslední době udělal další přešlap, a sice začal obchodovat s bankami, které výměnou za uživatelské informace poskytují Facebooku informace o provedených platbách uživatelů.

Toto hledání jakýchsi pomyslných hranic Facebook stálo mnoho. Konkrétně ho to stálo obrovský pokles akcií, tudíž riskující Zuckerberg přišel v posledních týdnech o miliardy.

Facebook už dávno nesplňuje očekávání

S přešlapy jde v ruku v ruce také to, že nejrozšířenější sociální síť už dávno nesplňuje očekávání, i když tedy stále vydělává. Podle statistik a výsledků lze říct, že Facebook je stále na skvělé úrovni, pohybuje se v zelených číslech, přesto akcie klesají, možná až doslova padají prudkým pádem dolů do propasti. Podle všeho se jedná o vůbec největší propad akcií významného amerického giganta v celé jeho historii.

Facebookvelice pomalu roste. Podle všeho se meziroční růst pohybuje kolem čtyřiceti procent, což znamená, že je to nejpomalejší tempo za poslední tři roky. Noví uživatelé na Facebook nechodí, oproti minulému roku se počet uživatelů zvýšil jenom o jedenáct procent. V Evropě dokonce přibylo ještě méně procent nových uživatelů.

Za dvě hodiny chudší o sedmnáct miliard dolarů

Ať už je důvodem to, že firma nesplňuje očekávání nebo přešlapy, kterých se firma dopouští, jasné je, že akcie jsou nejméně atraktivní za poslední léta. To se významně projevuje i na kontu Marka Zuckerberga, který za pouhé dvě hodiny přišel o dvě miliardy dolarů.

Další články