Autorizace pomocí selfie? A proč by ne?

Autorizace pomocí selfie

Žijeme v době, kdy se lidé až diví trendům, které jsou v módě. Někteří se diví oblečení, které míváme na sobě, někteří se diví neustálému focení. Samozřejmě už dávno nefotíme hezké fotky pomocí zadního fotoaparátu, ale nyní už milujeme takzvané selfie, které se dělají pomocí předního fotoaparátu na mobilním telefonu. Jelikož jsou selfie takovým hitem, sociální síť Facebook, která je dneska jednou z těch nejrozšířenějších a nejznámějších vůbec, se rozhodla, že selfie použije při autorizaci.

Jedná se o jistou novinku, o které Facebook nedal dopředu vědět. Někteří uživatelé tak mohli být až zaskočeni, když po nich v minulých dnech chtěl Facebook při přihlašování ke svému účtu autorizaci pomocí selfie fotografie.

Podle všeho je tato autorizace už známou v jiných zemích světa, ale v Česku se jedná o jakousi novinku, o níž nikdo neměl ani potuchy.

Je potřeba heslo?

Samozřejmě i při tomto přihlašování pomocí selfie je třeba, abyste zadali své heslo k účtu. Selfie  má být jenom něco, co provozovatelům potvrdí, že jste to zkrátka vy a nikdo jiný.

Tato funkce má být navíc jakousi pomocí při rozpoznávání podezřených aktivit při práci na sociální síti.

Kdy může být selfie žádána?

Tato autorizace po vás může být chtěná například tehdy, kdy si vytváříte nový účet, kdy posíláte žádosti o přátelství, kdy nastavujete platby za inzeráty, nebo když vytváříte inzeráty na facebookové bazary. Taky může být selfie žádána tehdy, kdy stávající inzeráty jenom upravujete.

Samozřejmě nemůžete počítat s tím, že budete autorizováni do několika minut. Facebook fotku, kterou poskytnete, analyzuje do dvaasedmdesáti hodin, tedy do tří dnů. Samozřejmě máte možnost se ke svému účtu připojit, ale Facebook vás kontaktuje zpětně, abyste byli informováni o výsledku.

Jelikož autorizace trvá tak strašně dlouho a jelikož je i bez potvrzení, že fotka je naše, povoleno přihlášení k účtu, je tato funkce takřka zbytečnou.

Další články