Avataři začínají reprezentovat uživatele. Je to další novinka Facebooku

Avataři začínají reprezentovat uživatele. Je to další novinka Facebooku

Po nespočetně mnoho průšvizích, které má za sebou sociální síť Facebook, to vypadá, že se tato sociální síť začne snažit, aby už uživatelé neutíkali. Svědčí o tom celá řada novinek, která má uživatele přemluvit, aby dali ještě sociální síti Facebook šanci. K novinkám patří například naprosté překopání aplikace Messenger, což má vést ke zrychlení aplikace. Kromě toho se také Facebook připravuje na vstup do kryptoměnového světa nebo se také spouští facebooková seznamka, která má konkurovat Tinderu. A navíc se objevily hravé nálepky, které mají reprezentovat uživatele. Říká se jim avataři.  

I když je funkce zatím dostupná jenom v Austrálii, zanedlouho by měla nastoupit do celého světa. Jedná se o zábavnou funkci nazvanou Avatar, která umožňuje vytvořit uživatelům vlastní série nálepek, které budou reprezentovat jejich vzhled a také jejich vlastnosti. Opět se zdá, že Facebook se nechal inspirovat u konkurence, jelikož takové nálepky používá i konkurenční Snapchat, jen je to tedy nazvané Bitmoji.  

Facebook zaujal mladší publikum 

Na tuto novinku se přišlo už vloni, ostatně to bylo pravděpodobně ještě ve fázi testování. Nyní se zdá být funkce opravdu populární, a to hlavně u mladšího publika. A díky tomu se ostatně tato funkce dostane pravděpodobně i do zbytku světa.  

Široká paleta možností 

Podle všeho má funkce širokou paletu možností, jak lze svého avatara přizpůsobit, a to opravdu dle vlastního obrazu a tužby. V rámci funkce bude možné upravovat si tváře, také vlasy a oblečení, kromě toho se budou moct nálepky přetvořit.  

Tuto novinku by mohli ocenit i ti, kteří chtějí zůstat v anonymitě. Avataři vyjádří uživatelovu jedinečnost, bude si ho moct vytvořit i bez profilové fotografie, ostatně profilovou fotografii bude moct tímto avatarem nahradit.  

Další články