Jak bojují sociální sítě proti terorismu?

Sociální sítě bojují proti terorismu

Svět se nyní bojí mnoha teroristických útoků. Jednotlivé země dělají různě razantní kroky, aby se zamezilo terorismu v jejich zemi. Obyvatelé se bojí cestovat, aby se jim náhodou něco nestalo, ale řekněme si pravdu – něco se nám může stát i na zahradě za domem. Proti terorismu aktuálně bojují i sociální sítě, které mají velký vliv. Vždyť na sociálních sítích tráví dneska každý denně minimálně tři hodiny.

Sociální sítě jsou dneska opravdu v denním seznamu oblíbených aktivit. Každý z nás sem sděluje své myšlenky, a to i teroristé. Proto se Facebook a taky Twitter rozhodli, že založí velkou databázi podezřivých obrázků a videí, které by mohly jakkoliv souviset s terorismem nebo které by snad lákaly k teroristickým činům.

Sotva po založení této databáze se začaly do databáze hrnout tisícovky videí a fotografií, které mají ve svém obsahu teroristické nabídky či které jakýmkoliv způsobem propagují terorismus.

Smažou se či nesmažou tato videa či fotografie z databáze?

Jednotlivé fotky a videa, která mají jakýkoliv teroristický obsah, jsou označeny takzvanými digitálními tlačítky. Videa či fotografie, které budou těmito tlačítky označeny, budou smazány. Ovšem unikátní kódy, které obsahují tato videa, budou přesunuty do již zmiňované databáze, aby se vědělo, co se smazalo v minulosti, popřípadě kdo ví, jestli tento obsah nebude moct někdy pomoct.

Do této databáze mohou přispívat nejen sociální sítě, ale taky další partnerské společnosti. Ty budou mít své jedinečné značky, pod kterými budou moct videa či fotografie s teroristickým obsahem přidávat do databáze.

Pomozte i vy!

Tímto vás sociální sítě pobízejí, abyste i vy označovali a nahlašovali podezřelý obsah. Samozřejmě se obsah bude posuzovat dle jednotlivých platforem, které vědí jenom sociální sítě, ale pokud by vám přišel nějaký obsah podezřelý, alespoň tak pomůžete najít jehlu v kupce sena.

Další články