BOZP a PO je zákonnou povinností, víte to?

BOZP a PO je zákonnou povinností, víte to?

Když se člověk vrhne do podnikatelského světa, musí mít vyřešených několik věcí. Například je nutné, aby měl vyřešenou bezpečnost práce a požární ochranu. Přes to zkrátka nejede vlak. Pokud nejsou vyřešené tyto dvě zákonné povinnosti, může (a ona to udělá) kontrola ze státní správy, která se ohlášeně nebo neohlášeně přiřítí do podniku, udělit pokutu, jež se může dostat až do výšin několika set tisíc korun. A to je, panečku, pokuta, kterou ne každý může zaplatit. Zejména drobné podnikatele může dostat nevyřešená bezpečnost práce a požární ochrana do pořádné šlamastiky. 

Abyste se vyhnuli takto vysokým pokutám, je zde možnost vložit se do rukou společnostem, které poskytují poradenství v oblasti bezpečnosti práce a v oblasti požární ochrany. Právě ty vás mohou zastoupit v případě ohlášené nebo i neohlášené kontroly ze státní správy, zároveň se postarají i o veškerou dokumentaci spojenou s bezpečností práce a s požární ochranou, mimo jiné si vezmou na starosti i revize a případná školení. 

Otázkou jen je, do rukou jaké firmy se vložit. Přece jen není firma jako firma, podle čeho se rozhodnout a vybrat si jednu firmu z mnoha na trhu?

Klaďte důraz na reference a recenze

Pomoct při výběru by vám mohly reference a recenze, které na internetu najdete. Jsou plné zkušeností, píšou je klienti různých společností, kteří se také rozhodli k tomu se svěřit do rukou firmy, jež by se jim postarala o bezpečnost práce a o požární ochranu. 

Pokud tedy nevíte, vsaďte na reference a recenze. Ty vám mohou pomoct, mohou být doslova rozhodující. 

Náš tip

Abyste se nemuseli brouzdat mořem skvěle hodnocených firem poskytujících poradenství v oblasti BOZP a PO, máme pro vás tip. Tím tipem je firma Extéria, která dnes působí také na Slovensku. Vyzdvihována je zejména pro svou nízkou cenu, která je v porovnání s konkurencí nejnižší. To však nemá dopad na kvalitu poskytovaných firem. Pokud chcete kontrolou projít na výbornou, svěřte se do rukou firmy Extéria.

Další články