Budou nebo nebudou skupinová videa na Messengeru? Vše se zatím testuje

skupinová videa na Messengeru

Jelikož Facebook ztrácí fanoušky a uživatele doslova rychlostí blesku, snaží se aspoň zapůsobit na ty, kteří ještě zůstali. I když se koná průšvih za průšvihem, Facebook dál nerušeně testuje skupinové sledování videí na Messengeru. Doslova, jako by se nechumelilo. Otázkou je, jestli právě skupinové sledování videí na Messengeru dokáže společnosti Facebook opět přilákat nějaké uživatele či je to jen hon za něčím nereálným.

Jak jsme zmínili, aktuálně se testuje skupinové sledování videí na Messengeru. Cílem tohoto testování je zjistit, jestli je vůbec možné (a jestli je vůbec zájem o to), aby všichni účastníci skupinového chatu mohli sledovat najednou jedno video, takzvaně společně. Podle Facebooku je to může opět spojovat, podle nás je to jen další možnost, jak být v kontaktu jen online, nikoli offline. Aby toto sledování videí nezabránilo brzy v setkávání lidí.

Seznamte se s novou funkcí

Novou facebookovou funkcí je funkce Watch Videos Together. Jedná se o zmiňovém skupinovém sledování videí. Zatím se nová funkce stále testuje, testování však probíhá už několik měsíců, tudíž je pravděpodobné, že se brzy bude znát rozsudek, jestli se funkce zavede do Messengeru nebo nikoli.

Jak to celé probíhá?

Aby mohli lidé sledovat společně video, video se musí sdílet ve skupinové konverzaci. Účastníci, kteří zrovna nebudou aktivní, budou na toto upozorněni. Pokud se daný účastník skupinového chatu chce zúčastnit spolčeného sledování videa, stačí, když na video klikne nebo když klikne na ikonu u videa. Následně bude vtáhnut do sledování a bude ho moct kdykoli zastavit, vrátit a podobně. Navíc uvidí, kdo všechno s ním video sleduje.

Jestli je aktuální testování úspěšné, to zatím samotná společnost Facebook odmítla komentovat. Jisté však je, že společně s touto funkcí vešla do světa i další funkce, a sice možnost smazat už odeslanou zprávu.

Další články