Chraňte si svůj účet na Facebooku. Poradíme vám

Ochrana účtu na fb

Facebook je dnes tou nejrozšířenější sociální sítí na světě. V současné době má účet na Facebooku více jak dvě miliardy lidí. Vše by bylo skvělé, kdyby si společnost svých uživatelů vážila a chránila jejich osobní údaje. Až do nedávna si lidé mysleli, že jejich osobní údaje jsou v naprostém bezpečí. Jenže poté přišel skandál s uniknutými osobními údaji, které měly podle všeho ovlivnit prezidentské volby ve Spojených státech amerických. Kdyby se však jednalo o jeden jediný skandál, vše by bylo v naprostém pořádku. Jenže další skandál se konal poměrně nedávno. Jednalo se o skandál, který se týkal poskytnutí osobních údajů uživatelů Facebooku výrobcům mobilních telefonů. O tomto však Facebook měl už tušení, dokonce právě on dal osobní údaje dobrovolně. Nemůžeme se tedy divit tomu, že lidé chtějí své účty na sociálních sítích zabezpečit. A my vám nyní poradíme, jak na to.

Díky tomu, že se ukázalo, že Facebook není ani zdaleka tak bezpečnou sociální sítí, na jakou se hrál, si lidé chtějí své facebookové účty líp zabezpečovat. Otázkou však je, jak na to. S tím vám ale poradíme.

Znáte dvoufázovou autentifikaci?

Ať už potřebujete zabezpečit svůj účet na Gmail nebo chcete zabezpečit právě osobní účet na Facebooku, v obou případech vám může pomoct takzvaná dvoufázová autentifikace. Jedná se o jakousi dvojitou ochranu, která je zároveň doplňkovým ověřovacím systémem či mechanismem, který funguje na jednoduchém principu.

Jaký je princip dvoufázové autentifikace?

Vše začíná klasickým přihlášením, tedy obvykle vyplněním svého jména (případně e-mailu) a následně vyplněním i hesla, s jehož pomocí se přihlásíte ke svému osobnímu účtu. Pokud jste majitelem dvoufázové autentifikace, budete po klasickém přihlášení vyzvání k doplňkovému kódu, což je kód, který je náhodně vygenerovaný a doručený na váš mobilní telefon prostřednictvím textové zprávy.

Další články