Co aktuálně testuje sociální síť Facebook?

testuje sociální síť Facebook

Kolem sociální sítě Facebook se v poslední době snáší jen vlna negativních zpráv a informací. Facebook zkrátka zkouší chodit za hranice, přešlapuje hranice a je za to trestán. Bohužel finanční pokuty nejsou pro Facebook asi dostatečným trestem, nic si z placení nedělá a dál dělá jeden přešlap za druhým, díky čemuž přichází o velké množství uživatelů. I přesto, že dělá hromadu přešlapů, se snaží uživatele přesvědčit o tom, že je to sociální síť, na které se vyplatí trávit svůj čas. Neustále tedy testuje různé nové funkce, které by mohli nejednoho uživatele oslnit. Co konkrétně nyní testuje a na co se tedy v blízké době můžeme těšit?

Jak jsme zmínili, i když odchází jeden uživatel za druhým, Facebook se snaží o to, aby své uživatele přesvědčil o opaku. Testuje proto nejednu funkci. K aktuálně testovaným funkcím se řadí vymazání odeslané zprávy nebo tmavý režim nastavený pro Messenger.

Jde zatím pouze o testování

Informace o tom, že se testuje konkrétně vymazání už odeslaných zpráv, vzbudilo ve světě velký poplach. Jedná se přece jen o funkci, kterou každý uživatel chtěl mít už dávno. Mnozí ale žijí v domnění, že už nyní je to možné, ale je to opravdu jen testování a zrovna vy se nemusíte nacházet v testované skupině.

Stejně tak stále v testování je tmavý režim v Messengeru. Tmavý režim by měl umět změnit barvu Messengeru na černý s bílým písmem.

Zprávy se smažou u vás, ale nikoli u příjemce

I když si nyní můžete připadat v testovací skupině, nemusí tomu tak být. Zprávy lze smazat i nyní, ale ještě to funguje tak, že se smažou zprávy jen u vás, nikoli u příjemců. Dejte si tedy pozor na to, co odesíláte.

Zatím je to opravdu ve fázi testování, kromě toho se ani neví, v jakém časovém omezení budete moct svou odeslanou zprávu smazat. Hovoří se o deseti minutách po odeslání, ale je to stále jen pouhá domněnka, kterou sociální síť nepotvrdila.

Další články