Co ještě o Facebooku nevíte?

Zajímavosti o FB

Facebook dnes využívá skutečně každý z nás. Ať už je nám padesát nebo dvacet či patnáct. Jedná se o nejrozšířenější sociální síť, která na světě existuje, bohužel v současné době čelí mnoha obviněním a skandálům, které se hodně podepisují na počtu uživatelů, kteří tráví na Facebooku svůj čas. Abychom však o Facebooku nemluvili jenom ve zlém, pojďme si říct několik překvapivých informací, které se s Facebookem pojí. Věděli jste třeba to, že téměř třetina uživatelů neuvádí na Facebooku svůj stav záměrně?

Facebook ví všechno nás, ale my víme málo o něm. Proto je třeba toto napravit, ať jsou naše vztahy s Facebookem férové a skóre je vyrovnané. Přinášíme seznam několika zajímavých věcí, které jste doposud o Facebooku stoprocentně netušili.

Co jste o Facebooku netušili?

  • Průměrný uživatel této sociální sítě za jeden měsíc naváže osm nových přátelství. Jsou to však přátelé nebo spíše neznámí lidé, s nimiž se chce daný člověk seznámit?
  • Více než desetina uživatelů Facebooku je při projíždění příspěvků nervózní. Většina z nich to dokonce potvrdila.
  • Jak jsme zmínili výše, věděli jste, že téměř třetina uživatelů neuvádí na Facebooku svůj stav? Tedy to, jestli je zadaný, svobodný, vdaný či podobně? U většina uživatelů je to záměr.
  • I Facebook má svou nejstarší uživatelku. Tou je Lilian Love, která pochází z Walesu a dnes jí je neuvěřitelných 104 let. Díky Facebooku udržuje kontakt nejen se svými potomky, ale i se svými vnoučaty, které denně nevídá.
  • Neuvěřitelných 35 milionů lidí udělá denně na svém profilu nějakou změnu. Většinou je tou změnou změna úvodní fotografie, přidání nového statusu nebo komentář u svého příspěvku.
  • Nedávné průzkumy ukázaly, že ženy jsou na Facebooku mnohem aktivnější než pánové. Dokonce se i na fotkách označují mnohem častěji než muži, konkrétně dvakrát více.
  • Většina starších uživatelů Facebooku dává na Facebook své fotografie z mládí. Ty jsou však jimi minimálně komentovány, přátelé je však komentují jedna radost.

Další články