Co jste možná nevěděli o Marku Zuckerbergovi, zakladateli Facebooku

Co jste možná nevěděli o Marku Zuckerbergovi, zakladateli Facebooku

Facebook už dnes není jenom sociální síť. Je to obrovský gigant na trhu byznysu. Pod něj dnes spadá celá řada věcí a funkcí. Když však před lety Mark Zuckerberg tuto sociální síť zakládal, možná ani netušil, že vytvoří nástroj, který by klidně mohl sloužit k ovládnutí lidstva. Jeho obrovský byznys ho rázem dostal mezi nejbohatší lidi planety a miliardářem se stal už ve svých třiadvaceti letech. To jste však o něm možná věděli. Ale věděli jste, proč nosí stále jeden a ten samý druh trička? 

Mark Zuckerberg patří už od svého raného věku k nejbohatším lidem planety. Moc se však podle toho neobléká. Nosí zásadně jeden typ trička. Víte, proč? Důvodem toho je to, že mu stejný druh trička ušetří po ránu mnoho času. Ten by se jinak strávil nad tím, co si asi vezme na sebe, a on si je moc dobře vědom toho, že čas je to jediné, co si nejde koupit.  

Pojďme si však prozradit ještě více zajímavostí o zakladateli sociální sítě Facebook, kterou dnes využívá několik miliard lidí po celém světě.  

Modrou barvu vidí nejlépe 

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč je logo společnosti Facebook skloubením bílé a modré barvy? Důvodem je to, že Mark Zuckerberg vidí modrou barvu nejlépe. Trpí totiž menší barvoslepostí a modrou vidí podstatně lépe než jakékoli jiné barvičky. Při sestavování loga tak nebylo, co příliš řešit.  

Naučil se čínsky kvůli své lásce 

Mark Zuckerberg se skutečně umí motivovat a odhodlat. Když se pro něco rozhodne, tak to také dotáhne do konce. O tom svědčí i fakt, že se kvůli rodině své lásky naučil čínsky. A to čínština opravdu není zrovna snadný jazyk! Rozhodl se k tomuto proto, aby s rodinou své lásky mohl komunikovat prakticky bez problémů a bez zbytečných komplikací.  

Jeho výplata činí jeden dolar  

Možná vás překvapí, že výplata šéfa Facebooku činí jenom jeden dolar. On sám si moc dobře uvědomuje, že si vydělal dost na to, aby pobíral plat vyšší. Jeho preferencí není plat, ale sebevzdělávání. 

Další články