Další inovace Facebooku – na co se můžeme těšit?

Facebook inovace

Facebook nyní spouští mnoho změn, které mají udržet současné uživatele této sociální sítě. Tyto novinky a inovace se vymýšlejí hlavně z toho důvodu, že se Facebook aktuálně potýká s konkurencemi. Na internetu je využíváno v současné době mnohem více sociálních sítí a Facebook tím často ztrácí své aktivní uživatele. Jakými novinkami si je chce přitáhnout tentokrát?

Nedávno jsme mohli zaregistrovat v aplikaci Messenger nové hry, které můžeme hrát se svými přáteli. Vznikly nejen nové hry, ale také nové herní postupy a herní režimy. V současné době si ale tato společnost bude hrát s našimi alby fotek. Právě do nich se totiž budou moct ukládat nejen fotografie, ale také i jednotlivé příspěvky či komentáře. Alba tak získala jakési nové možnosti, jak sdílet svůj obsah. Najednou působí mnohem sympatičtěji a živěji.

Popis konkrétních novinek:

Uživatelé v poslední době využívají na sdílení fotografií hlavně Instagram, nikoliv Facebook, a tak se tato sociální síť rozhodla, že uživatelé budou moct do alb přidávat mimo fotky taky nějaký doplňující obsah, což jsou právě příspěvky jiných, své příspěvky, komentáře a další podobné věci. Uživatelé najednou budou moct označovat nejen své přátele, ale také takzvané přispívatele, což jsou vlastně ti, kterým se tímto způsobem dá přístup k tomu, aby přidával do alba svůj vlastní obsah.

Mimo fotky budeme moct do těchto našich facebookových alb přispívat i formou videí a různých statusů. Najednou tak ve svém albu můžeme vyjádřit své aktuální pocity nebo budeme moct nahlašovat svou polohu, jako je to možné na Instagramu.

Navíc bude k dispozici i časová osa, která bude umísťovat do našich různých období jednotlivé alba. To samé bude i u jednotlivých fotografií. Uživatelé tak navíc budou moct sledovat i aktivitu přátel u jejich příspěvků, a tak budou lehce sledovat, kdo je vlastně sleduje.

Kdy budou novinky dostupné?

Tyto novinky už dostupné jsou, a to na klasické desktopové verzi sociální sítě Facebook. Pro aplikace jsou novinky spuštěny zatím jenom pro zařízení s Androidem. Systémy iOS se těchto novinek ale dočkají už v brzké době.

Další články