Další pokuta je na stole. Tentokrát rekordní z USA

Další pokuta je na stole. Tentokrát rekordní z USA

Společnost Facebook lze označit za společnost, která dostává jednu pokutu za druhou. Ve škole by byla pravděpodobně označována za velkého průšviháře, což ostatně opravdu společnost Facebook je. V minulosti získala už celou řadu pokud, z některých dokonce chytře vykličkovala, ale nyní jí byla udělena další pokuta, která sahá až na pět miliard dolarů. Jedná se o rekordní sumu, která byla udělena ve Spojených státech amerických.  

I když byla tato pokuta už oznámena do médií, společnost Facebook se zatím odmítla k takto velké až rekordní pokutě vyjádřit.  

Za co byla udělena pokuta? 

Pokuta byla udělena americkou Federální obchodní komisí, která ji schválila ve výši pěti miliard dolarů. Důvodem udělení pokuty bylo porušení soukromí, což se ve Spojených státech amerických opravdu trestá. Pětimiliardová pokuta to ostatně dokazuje.  

O takto vysoké pokutě informovala agentura AP, která se odvolala na zdroje, které byly blíže seznámené s případem. A jak jsme zmínili, sociální síť se rozhodla raději se k této pokutě zatím veřejně nevyjadřovat.  

Facebook prý nevhodně sdílel informace uživatelů 

Důvodem stanovené pokuty je porušení soukromí uživatelů, podle všeho měl Facebook nevhodně sdílet informace více jak pětaosmdesáti milionů uživatelů. Sdílet ji měl se známou britskou firmou Cambridge Analytica, která měla na starost prezidentskou kampaň Donalda Trumpa. Sdílení informací o uživatelích tak porušilo dohodu, kterou měl Facebook s regulátorem z roku 2011.  

I když si možná Facebook myslel, že jeho obrovský skandál z dob voleb prezidenta už je promlčen, okázalo se, že to opravdu tak není. I když je to už nějaký ten pátek, co k incidentu došlo, stále ho má společnost Facebook na talíři. A nyní si bude muset sníst, co si nadrobila. Bude muset zaplatit pět miliard dolarů. 

Další články