Deset věcí o Facebooku, o kterých jste neměli ani tušení

Zajímavosti o Facebooku

Dejte si ruku na srdce a zodpovězte si otázku, jak moc trávíte na Facebooku vy? Dnes je tato sociální síť tak rozšířená, že by jen málokdo dokázal tvrdit, že na ní nemá svůj účet. I přesto, že dnes Facebook čelí mnoha závažným obviněním, počet uživatelů neubývá, lidé na Facebooku dokonce tráví času mnohem více než obvykle. Pokud patříte k lidem, kteří taky na Facebooku tráví hromadu času, možná se chcete o něm něco dozvědět. Vždyť Facebook o vás ví všechno, proč byste se o něm neměli něco dozvědět i vy?

Deset věcí o Facebooku, o kterých jste neměli ani tušení

1) Věděli jste, že každých dvacet minut napíšou uživatelé Facebooku na této sociální síti více jak dva miliony zprávy?

2) Každou minutu na Facebooku uživatelé označí více jak pětašedesát tisíc fotografií. Nejvíce se označují ženy mezi sebou, nejvíce označovány jsou ženy s jejich kamarádkami a známými.

3) Průměrný uživatel Facebooku má zhruba 130 známých.

4) Facebook se pyšní dvěma miliardami uživatel. Z toho dva miliony jsou Češi. Za pouhý půl rok se přidal jeden milion českých uživatelů.

5) Na Facebooku jsou aktivní i starší obyvatelé, kteří většinou přidávají své fotky z mládí. Sice je přidávají, ale už je nekomentují.

6) Facebook je nyní mnohem populárnější v podobě mobilní aplikace. Zhruba dvě stě milionů čte zprávy přes mobilní aplikaci. Je to praktičtější.

7) Zhruba pětatřicet milionů lidí udělá každý den změnu na svém profilu. Většinou se jedná o novou fotografii, o nový komentář nebo sdílí nějaký příspěvek.

8) Nejstarší ženou na Facebooku je Lilian Love, která aktuálně žije ve Walesu. Tato nejstarší žena udržuje díky Facebooku kontakt se svými dětmi a vnoučaty.

9) Facebook spojuje – na Facebooku si své partnery našlo šedesát procent žen a čtyřicet procent mužů.

10) Průměrný uživatel je přihlášený ve zhruba třinácti skupinách.

Další články