Děsivá fakta o Facebooku

Děsivá fakta o Facebooku

Facebook se dnes řadí k nejznámějším a nejvíce rozšířeným sociálním sítím, na nichž tráví hodiny svého dne miliardy lidí. V současné době se však nejedná jen o sociální síť, je to také mocný nástroj, který může v nesprávných rukou znamenat hrozbu. I proto se někteří lidé snaží o rozdělení sociální sítě Facebook, i to je důvod, proč není dobré si s Facebookem zahrávat. To, že Facebook může znamenat jistou hrozbu, to není to nejzajímavější, co se Facebooku týče. Děsivých zajímavostí o Facebooku koluje mezi lidmi daleko více.  

Pokud na sociální síti Facebook trávíte denně nějakou tu dobu, měli byste se o Facebooku něco dozvědět. A proč si neprozradit právě děsivá fakta, která se s Facebookem pojí a která s ním souvisí? 

Děsivá fakta o sociální síti Facebook 

  • Věděli jste, že kvůli vyřazení někoho z přátel bylo i pár lidí zavražděno? Ostatně vyřazení z přátel znamená pro mnohé také důvod k sebevraždě. Až tak mocný Facebook je.  
  • Věděli jste, že denně na Facebooku proběhne až šest stovek tisíc pokusů o hacknutí cizích, respektive něčích účtů? Nemůžeme se divit tomu, že neustále vznikají různá opatření, která nás mají proti hacknutí chránit. Nebezpečí hacknutí je totiž zejména na Facebooku opravdu velké.  
  • Věděli jste, že vás Facebook neustále sleduje? Stačí dát jedno jediné povolení v anketě nebo ve hře a tím dáte svolení Facebooku sledovat vás na každém rohu. Pokud navíc povolíte zjišťování polohy, dáváte tím přímý souhlas k tomu, aby vás Facebook sledoval.  
  • Věděli jste, že sociální síť Facebook snižuje sebevědomí? To ostatně potvrzuje nedávno dělaný průzkum, který zjistil, že každý třetí uživatel Facebooku se cítí méně spokojený sám se sebou a vlastním životem, když projíždí příspěvky na zmíněné síti. 
  • Věděli jste, že na Facebooku se nachází až třicet milionů mrtvých lidí? Lidé po smrti se nesmažou, zůstávají, i když nejsou v reálném životě mezi námi.  
  • Věděli jste, že Facebook je důvodem mnoha rozchodů? Opět to dokazují statistiky, které tvrdí, že každý třetí rozvod ve Spojených státech amerických byl způsoben Facebookem.  

Další články