Došlo k propojení Messengeru a Instagramu

Došlo k propojení Messengeru a Instagramu

Společnost Facebook patří k největším americkým gigantům současnosti. Je však třeba si uvědomit, že nemluvíme jenom o jedné sociální síti, ale o společnosti mající pod svými křídly řadu dalších sociálních sítí. K těm největším patří Messenger a Instagram. Zatímco aplikace Messenger je úzce spjatá s Facebookem, Instagram byl v uplynulých letech dokoupen a stal se tak jednou ze součástí pomyslné sbírky sociální sítě. A nyní došlo k jejich spojení.  

Nedávno o tom informoval sám Facebook, která zmínila, že díky spojení dvou aplikací si uživatelé budou moct vzájemně posílat zprávy, i když nebudou mít nainstalovány obě aplikace. Doposud však probíhá takzvané beta testování čili není možné funkce využít na všech trzích. Postupně se však novinka šíří do celého světa.  

Facebook chce vzájemně propojit všechny své sociální sítě 

Z dostupných informací vyplývá, že má společnost Facebook za lubem jednu věc, a sice chce propojit naprosto všechny sociální sítě, které má pod svými křídly. Mluvíme tak o aplikaci Messenger, Instagram, dále také o Facebooku jako takovém a o aplikaci WhatsApp.  

V současné době počet uživatelů těchto sociálních sítí překračuje hranici několika miliard. Jelikož ne všechny aplikace mají všichni uživatelé staženy, rozhodl se Facebook o jejich vzájemné propojení, ať se můžou aplikace využívat naplno.  

Jak šel čas se jměním sociální sítě Facebook 

Pokud bychom se měli na malou chvíli ohlédnout do minulosti, řekneme, že sociální síť Instagram byla koupena v roce 2012 za miliardu dolarů. O čtyři roky později došlo k podobné koupi, a to ke koupi aplikace WhatsApp. Zde se však kupní cena pohybovala v trochu vyšších číslech, a sice prodej vyšel na šestnáct miliard dolarů. Zatímco Instagram je všude známý, aplikace WhatsApp nabízí bezplatné posílání vzkazů či bezplatné telefonování. 

Další články