Facebook bude konečně rychlejší. Co je důvodem?

Rychlost Facebooku

Trávíte hodně času na sociálních sítích? Možná vás štve, že jsou mnohé sociální sítě pomalé. Pomalý je zejména Facebook, který v současné době čelí mnohým skandálům, které se mu projevují na popularitě. V současné době se však snaží jednotlivé účty uživatelů nejen více zabezpečit, ale taky se snaží vyřešit problém s pomalým načítáním obsahu. Sice nevíme, jak se pokročilo v zabezpečování osobních informací, ale za to víme, jak se vyřešilo pomalé načítání obsahu. Facebook se totiž připojil do slovenského Nixu, díky čemuž dojde ke zrychlení této sociální sítě.

I když se by se dalo říct, že slovenský Nix je jenom pro Slováky, mohou rychlejšího fungování Facebooku dosáhnout i mnozí Češi, zejména ti, kteří žijí kousek od hranic nebo kteří se aktuálně nachází na území Slovenské republiky.

O rychlejší načítání byl zájem

Málokterý člověk v dnešní rychlé době rád čeká na načítání obsahu. Dnes to funguje naprosto jinak. V současné době je rychlý obsah mnohem cennější, pokud se něco nenačte do tří vteřin, automaticky o daný obsah přestáváme mít zájem.

Právě proto došlo k připojení k Nix.sk, právě díky tomu se bude obsah načítat mnohem rychleji, což ocení nejen uživatelé, ale především samotná síť Facebook. Facebook byl připojený firmou Edge Network Services Limited, pod kterou sociální síť spadá.

Jak to bude v praxi vypadat?

I když je tedy zřejmé, že Facebook bude fungovat rychleji, mnohým lidem nemusí být jasné, jak to bude fungovat v praxi. V praxi to bude fungovat tak, že pokud máte zřízený přímý spoj s poskytovatelem internetu (nebo data s mobilním operátorem), obsah se vám bude načítat se sníženou odezvou, tedy bude o něco rychleji posílat informace či se bude mnohem rychleji načítat obsah.

Nix.sk se touto novinkou chválil, kde jen mohl, dokonce i na Twitteru.

Další články