Facebook by měl zvýšit transparentnost inzerátů

Facebook by měl zvýšit transparentnost inzerátů

Každý podnikatel ví, že bez kvalitní reklamy nemůže dokonale prosperovat jeho společnost. Pokud i vy máte nějakou společnost, kterou řídíte, moc dobře víte, že potřebujete mít kvalitní reklamu, abyste získali dostatečné množství klientů. Většina lidí se obrací na televize, jenže televizní reklamy jsou vážně drahé, stejně jako jsou drahé i reklamy na billboardech, které vídáme u silnic či dálnic. Tou nejlevnější a nejefektivnější reklamou je reklama na internetu, konkrétně na sociálních sítích.

Například na takovém Facebooku trávíme v průměru tři hodiny denně. Během té doby si samozřejmě všimneme reklam, které kolem dokola po facebookové zdi putují. Z těchto reklam Facebook například těží nejvíce – za třetí čtvrtletí výnosy z reklam dosáhly deseti miliard dolarů, což je až neuvěřitelná suma peněz.

Facebook si je moc dobře vědom toho, že právě reklamy a inzeráty jsou to, co mu zaručuje stálý příjem, stálý výnos, co mu stále zvýhodňuje zisky. Rozhodl se tedy, že začne pracovat na transparentnosti inzerátů, což reklamě bohužel škodí.

Slyšeli jste o kauze s politickým obsahem?

V poslední době společnost Facebook řeší zhruba tři tisíce inzerátů, které mají politický obsah a které jsou údajně zaplacené Ruskem. Právě tyto inzeráty se vyskytují bohužel více jak klasický reklama a není to rozhodně nic dobrého, i když je to samozřejmě zaplacené. Facebook se proti tomuto rozhodl bojovat, a tak se zaměřil na zvýšení transparentnosti při uveřejňování inzerátů na této sociální síti.

O tomto v nedávné době informoval představitel Facebooku.

Inzeráty i reklamy budou nyní více prověřované

V současné době budou reklamy na Facebooku více a lépe prověřované. Vznikne dokonce i skupina, která bude složena ze zhruba tisícovky lidí, která by měla na starost všechny inzeráty a reklamy kontrolovat a důkladně je prověřovat.

Další články