Facebook dostal další pokutu, tentokrát dva miliony eur

Facebook dostal další pokutu, tentokrát dva miliony eur

V současné době se mluví o společnosti Facebook hlavně v souvislosti s novou digitální měnou, kterou má společnost Facebook uvést příští rok na kryptoměnový trh. Bohužel to je tak jediná zpráva, která se sociální sítě týká. Nedávno totiž opět dostala další pokutu, tentokrát ji dostala v Německu a nejednalo se o zrovna malou pokutu. Podle všeho se jedná o pokutu sahající do dvou milionů eur. Sice je možné se proti rozhodnutí Spolkového úřadu pro spravedlnost ještě odvolat, ale kdoví, jak takové odvolání dopadne.  

Zatím je tedy rozhodnuto tak, že sociální síť Facebook má zaplatit dvoumilionovou pokutu za to, že ve své půlroční zprávě o nenávistných projevech na svých stránkách uvedla podle všeho zkreslený obraz o množství nahlášeného nelegálního obsahu. Tím se dopustila společnost porušení německého zákonu, který se týká transparentnosti na internetu.  

Nahlášené příspěvky se musí okamžitě mazat 

V Německu platí už více než rok nařízení, které říká, že se musí nahlášené příspěvky uživateli mazat, a to jak na sociální síti Twitter, tak na sociální síti Facebook. Nařízení stanovuje, že se musí odstraňovat příspěvky do čtyřiadvaceti hodin od nahlášení uživateli. Smazány musí být takové nahlášené příspěvky, které poručují německé zákony.  

Pokud sociální sítě tento požadavek nedodrží, hrozí jim pokuty, které mohou sahat až do výšky padesáti milionů eur. Facebook tak může být rád, že zatím odešel jen s dvěma miliony.  

Každý půlrok se musí zveřejňovat zpráva 

Zmiňované sociální sítě jsou v Německu povinny každý půlrok vydávat a zveřejňovat zprávu o tom, jak se daří bojovat proti nenávistnému obsahu na stránkách, jak úspěšný je jejich boj s nenávistným obsahem, jenž je zároveň protizákonným. 

Facebooku se bojovat s obsahem moc nedaří, to ostatně dokazuje i zmiňovaná pokuta. 

Další články