Facebook jako hlavní zaměstnavatel?

Facebook jako hlavní zaměstnavatel

V současné době se Česká republika potýká s nedostatkem pracovníků. Míst je nyní víc než dost, ale zaměstnanců je bohužel naprosté minimum. Už dávno nežijeme v době, kdy si zaměstnavatelé mohli vybírat své zaměstnance, nyní je to přesně obráceně – pokud se do firmy přihlásí nějaký schopný zaměstnanec, sáhne se po něm jako po uzeném. Není se čemu divit, že tu máme nedostatek lidí, když se většina stěhuje do zahraničí, kde doufá v lépe placenou práci. Navíc v zahraničí neustále vznikají nová a atraktivnější místa, která Čechy nesmírně lákají. Například se nyní jistě poženeme za novými pracovními místy ve společnost Facebook.

Facebook nyní zaměstnává tisícovky lidí. Z jednoho nápadu mladého kluka se stala společnost, která je tahounem ekonomiky. Jelikož se jedná o sociální síť, má tato společnost budoucnost, má potenciál, proto zaměstnanci, kteří zde pracují, jen tak rychle o práci nepřijdou.

Nyní se tato společnost rozhodla vytvořit další pracovní místa.

Kolik a kde?

Bude se jednat o osm set pracovních míst, které vzniknou v Británii. Tato místa by měla být vytvořena ještě do konce letošního roku. Bude se jednat o nová místa konkrétně v Londýně, kde se nově vytvořilo středisko pro výzkum a nové inovace.

Londýnské kanceláře mají obrovský potenciál

Tyto londýnské nově otevřené kanceláře mají obrovský potenciál – podle plánů by se z nich měly stát největší technologická centra Facebooku (mimo Spojené státy americké). Díky tomu, že Facebook se rozhodl nabízet tolik míst, je všem jasné, že se stále chce zajímat o nové inovace, které na území Velké Británie vzniknou.

O nová místa budou moct žádat noví zájemci o práci začátkem příštího roku, letos budou pracovní místa teprve vytvořena. Největší radost z tohoto kroku má britský ministr financí Phillip Hammond, který se osobně účastnil otevření nových londýnských kanceláří společnosti Facebook.

Další články