Facebook jako nebezpečné místo. Kšeftuje se s daty uživatelů

Facebook jako nebezpečné místo

Facebook už dávno není tak bezpečné místo jako kdysi. V současné době se stále ještě “nevyhrabal” ze svých nedávných skandálů s ukradenými daty a dál s daty uživatelů kšeftuje. Nemůžeme se divit tomu, že uživatelé z Facebooku odchází, že ne této sociální síti už netráví tolik svého času jako donedávna. Díky tomu akcie Facebooku klesají, Zuckerberg přichází nikoli o miliony, ale rovnou o miliardy, ovšem stále zkouší, kde má jakousi hranici. Asi si myslí, že hranici ještě nepřekročil, protože se nedávno ukázalo, že uživatelská data poskytuje bankám výměnou za informace o jejich platbách. Co má Facebook zase v úmyslu?

Jak již bylo zmíněno, Facebook skáče z jednoho problému do druhého. V současné době se rozhodl obchodovat s bankami, ovšem neplatí penězi, ale platí údajně zabezpečenými údaji uživatelů. Podle všeho se chce dostat k informacím o uživatelských platbách proto, že chce propojit bankovní konta v chatové aplikaci Messenger.

Shromažďuje hromadu dat už pár měsíců

Podle všeho chce Facebook získat co nejvíce dat svých uživatelů, na základě kterých bude cílit reklamu a na základě kterých bude doporučovat i své jednotlivé produkty. Podle dostupných informací lze říct, že informace o platbách svých uživatelů zjišťuje už celou řadu měsíců. Už během loňského roku se prý dohadoval s velkými americkými bankami. Nakonec se podle všeho rozhodli pro výměnný obchod, který spočívá ve výměně uživatelských dat. Tento obchod je výhodný pro obě strany, a tak banky podle všeho souhlasily.

Důležité jsou informace o platbách, které se vykonávají mimo Messenger

Facebook cílil zejména na data uživatelů o platbách, které jsou vykonávány mimo platformu Messenger. Samotného Zuckerberga zajímal nejen počet či případně výše obratů, ale také se zaměřili na platby, které se uskutečnily a které nakonec nikoli.

Jak již bylo zmíněno, vyzvídání a obchod s bankami je nejen díky reklamě v aplikaci, ale také díky vlastním produktům, které Facebook chystá zanedlouho uvést.

Další články