Facebook konečně na svůj průšvih doplatil a pořádně zaplatil

Facebook konečně na svůj průšvih doplatil

I když se Facebook neustále pyšní svými novinkami a tím, co za poslední dobu udělal proto, aby byl Facebook bezpečnější místo, nikdo společnosti bohužel neodpáře skandál, který mohl ovlivnit americké prezidentské volby. Určitě si vzpomínáte na skandál s Cambridge Analytica, kdy byly ukradeny soukromé údaje uživatelů, které byly využity prý k ovlivnění amerických voleb. I když mnozí na skandál už zapomněli, Facebook ho má na talířku dnes a denně. Až nedávno se konečně společnost dočkala závěru – bude řádně platit.

Je to už sedm měsíců, co proběhl skandál, na který společnost Facebook dlouho nezapomene. Jak jsme zmínili, jednalo se o ukradení údajů uživatelů, které by údajně měly být v tom největším bezpečí. Podle všeho ukradené osobní údaje uživatelů dopomohly k ovlivnění amerických prezidentských voleb, ale to je samozřejmě nejasné. Co ale už je jasné, je, kolik Facebook zaplatí za svůj obrovský přešlap, který firmu stál už mnoho uživatelů.

Kolik musí společnost Facebook zaplatit?

Skandál má další dohru, kterou je pokuta ve výši patnácti milionů korun. Jedná se o pokutu, která ústí z porušení zákona o ochraně dat. Pokud si Facebook myslel, že vyvázne z tohoto skandálu bez úhony, spletl se. Nyní musí kvůli porušení zákona zaplatit pokutu dosahující až patnácti milionů korun, tedy zhruba 500 tisíc liber.

I když to pro někoho je možná malá pokuta, je to ta nejvyšší pokuta, kterou lze v tomto případě udělit.

Ukradená data byla ze sedmi dlouhých let

Ukradená (nebo snad poskytnutá?) data byla z uplynulých sedmi let – konkrétně z období roku 2007-2014. I když to byla samozřejmě chyba Facebooku, zatím společnost nehodlá přijmout pokutu a rozhodnutí úřadu samotná společnost zkoumá. I když je pro firmu pokuta spíše symbolická, nechtějí za svůj přešlap platit. Je však takřka jasné, že bude muset společnost britským úřadům vyhovět a pokutu uhradit.

Další články