Facebook kontroluje a zakazuje aplikace. Kolik jich už zakázal?

Kontrola aplikací na FB

Jelikož je Facebook dnes nejpoužívanější a nejrozšířenější sociální sítí, má na svých bedrech obrovskou zodpovědnost, kterou musí neustále nést. Přece jenom tuto sociální síť používají miliardy lidí na celém světě, Facebook má přístup k tolika osobním údajům, že bychom to ani na prstech jedné ruky nespočítali. Je tedy nutné, aby se Facebook staral o to, aby naše osobní informace byly v bezpečí a abychom byli v bezpečí my jakožto uživatelé. Proto se v nedávné době rozhodl hromadně zkontrolovat veškeré aplikace. Mnohé z nich dokonce dočasně zakázal.

Pokud sledujete aktuální dění ve světě, určitě vám neuniklo to, že Facebook se ještě stále potýká s následky skandálu, který se stal v uplynulých měsících. V uplynulých měsících se totiž dostala na světlo informace, že během americké prezidentské kampaně společnost starající se konkrétně o Trumpovu prezidentskou kampaň získala osobní údaje mnoha milionů uživatelů. Osobní údaje byly využity do dotazníků a jiných věcí, které mohly (a samozřejmě nemusely) výrazně ovlivnit prezidentskou kampaň.

Právě kvůli tomuto skandálu se Facebook rozhodl kontrolovat všechny své aplikace. Zakázal především ty, které jsou podezřelé z úniku uživatelských dat.

Je to jen další krok ke stoprocentní ochraně osobních údajů uživatelů

Facebook se takto snaží získat zpět důvěru, kterou díky zmiňovanému skandálu ztratil. Dalo by se říct, že je to jenom další krok ke stoprocentní ochraně osobních údajů uživatelů. Zároveň to lze brát jako pokračování ve vyšetřování toho, odkud mohla společnost Cambridge Analytice (která mimochodem ukončuje své působení na trhu) ukrást osobní údaje skoro devadesáti milionům uživatelů.

Jak aplikace jsou mezi podezřelými?

Otázkou nyní je, jaké aplikace se nachází mezi podezřelými. Mezi podezřelými najdeme například aplikaci myPersonality, která sbírá výsledky různých testů na Facebooku. Psychometrické testy této aplikace si vyzkoušela hromadná většina uživatelů, mnozí z nich své výsledky sdíleli veřejně.

Další články