Facebook koupil startup. O kterém je řeč?

Facebook koupil startup. O kterém je řeč?

Společnost Facebook patřící mezi největší americké giganty má za sebou opravdu skvělé čtvrtletí. Konec roku se proto rozhodla řádně oslavit, a to koupí nového startupu, který tak s úspěchem zařadila do svého portfolia. Tímto novým startupem je startup Kustomer, který se zabývá především službami zákazníků. Jelikož Facebook se do služeb také začíná hrnout, startup mu tím pádem hraje do karet.  

Je však třeba konstatovat, že tato informace se dostala do světa díky listu The Wall Street Journal. Sama společnost zatím nepotvrdila tuto informaci.  

Co nový startup přinese? 

Nabízí se otázka, co startup vlastně představuje, co umí a vlastně proč ho společnost Facebook koupila. Startup Kustomer umožňuje především konverzace zákazníka v různých kanálech. Dokáže je sloučit na jednu obrazovku a tím pádem zautomatizovat odpovědi klientů. To přišlo společnosti Facebook velice atraktivní, stejně jako Messenger.  

Díky novému startupu dojde k rozšíření nabízených služeb společnosti Facebook a kromě jiného se rozšíří i platforma WhatsApp, která také spadá pod amerického giganta jménem Facebook.  

Obchodování na internetu jako hlavní cíl společnosti Facebook 

Facebook se nyní zaměřuje na zcela jiné cíle, než s jakými začínala. Důvodem toho je odklon uživatelů od této sociální sítě. Společnost tak hledá jiné způsoby, jak se udržet na trhu a jak patřit mezi stále nejhodnotnější společnosti světa. Proto se zaměřuje na obchodování na internetu. Jeho služby zatím tvoří hlavně tržby z reklamy, které jsou na této sociální platformě stále velice efektivní a účinné.  

Kromě toho se nově nabízí firmám možnost propagovat své produkty, což znamená další příjem do společnosti. Nyní je ale otázkou, jestli to společnosti Facebook udrží při životě nebo jestli začnou uživatelé ještě více mizet z této sociální platformy. 

Další články