Facebook kupuje VR hry Beat Saber

Facebook kupuje VR hry Beat Saber

Nemusíte sledovat dění okolo společnosti Facebook, stačí sledovat dění u nás v zemi. Právě my totiž slavíme obrovský úspěch! Respektive nedávno došlo ne k českému, ale rovnou k česko-slovenskému úspěchu. Velká až obrovská společnost Facebook se rozhodla odkoupit VR hry Beat Saber, za kterou stojí čeští vývojáři. To je důvod, proč zrovna nyní slavit! 

Pokud se zajímáte o svět her, určitě jste zaregistrovali den, kdy se virtuální realita Beat Sober dostala do světa her. Bylo to vloni. Prvotně se jednalo o velice nenápadnou hru, kterou na svět poslali dva slovenští vývojáři a český hudební talent. Z ničeho nic se prvotně velmi nenápadná hra stala doslova fenoménem, hitem internetu, aniž by hra měla jakékoli placené promo či propagaci. Jenom za první týden nasbírala více jak třiapadesát milionů fanoušků.  

Po velice úspěšném startu následovala celá řada pozitivních ohlasů. Během prvních deseti měsíců se hra stala abnormálně stahovanou, dokonce během pouhých deseti měsíců došlo k milionu stažení, což je obrovský úspěch pro nově spuštěnou hru. Díky tomu se hra dostala mezi historicky nejprodávanější hry na bázi virtuální reality.  

Hra rázem spadla pod Oculus Studios 

Díky takovému obrovskému úspěchu se nemůžeme divit tomu, že hra měla celou řadu nabídek spolupráce. K nim patřila i dlouhodobá spolupráce s firmou Oculus Studios, která spadá pod společnost Facebook.  

Nově se vývojáři domluvili s obrovským gigantem na akvizici. Hra sice bude dále spadat pod Oculus Studios, ale vliv budou mít stále i samotní vývojáři.  

Jaká byla výše akvizice? 

Pravděpodobně vás zajímá, jak vysoká byla akvizice. Bohužel to odmítají obě strany jakkoli komentovat, a tak lze o výši akvizice jenom dlouze spekulovat. Podle analytiků se akvizice musela pohybovat v řádech stovek milionů korun. 

Další články