Facebook najímá další lidi pro kontrolu zločinců

kontrola zločinců

Facebook dnes patří k nejrozšířenějším a neznámějším sociálním sítím vůbec. Denně na této sociální síti trávíme hodiny, abychom byli v obraze, co se děje v životě našich známých a blízkých. Mnohdy jsme právě díky Facebooku v kontaktu s těmi, kteří jsou od nás daleko, ale paradoxně se díky němu vzdalujeme od těch, kteří jsou takzvaně hned vedle nás. To však není jediná nevýhoda této sociální sítě – další nevýhodou jsou rozhodně případy, kdy dochází k šikaně, k vraždám nebo sebevraždám.

V poslední době se počet vražd a sebevražd, které se vysílají online na této sociální síti, postupně zvyšuje. Facebook proto začal lidi, kteří jsou autory těchto videí nebo se na videích podílejí, kontrolovat. Jenže případů je najednou tolik, že je zapotřebí najmout další lidi. A to Facebook tedy udělal.

Posila o třech tisících lidech

Tato společnost se rozhodla pro tento výrazný krok proto, že se začal šířit nejen obsah, který v sobě obsahuje vraždu, sebevraždu nebo jiné podobné situace, ale také se začal šířit světem Facebooku i obsah plný šikany, zesměšňování, manipulování. A tato situace se rozhodně nemohla nechat ležet stranou.

Jako posilu najala tato společnost konkrétně tři tisíce lidí, kteří jsou najmutí jenom k tomu, že budou kontrolovat videa a také odkazy, které mají zločinný či podobný obsah. Dohromady se už jedná o sedm tisíc pět set lidí, kteří se společností Facebook zaměstnávají jenom pro tyto účely.

Všechno na základě kritiky

Společnost by však tento problém nejspíše řešila o něco později, jenže se na ni smetla vlna kritiky, která apelovala na to, aby sociální síť začala dělat více pro to, aby se zabránilo šíření takových nenávistných videí, jež by nikdo neměl vidět. Kritika se smetla díky poslední incidentu, kdy byl v Americe (konkrétně ve městě Cleveland) online zabit důchodce.

Další články