Facebook opět “osekal” funkce Messengeru. Navíc i funkce Instagramu

Facebook opět “osekal” funkce Messengeru. Navíc i funkce Instagramu

Počet uživatelů sociální sítě Facebook se nezastavuje. I když má firma za sebou řadu skandálů, přesto mluvíme o nejvyužívanější sociální síti. Vezmeme-li navíc v potaz, že firma má pod svými křídly další, stejně velké sociální sítě, jako je Instagram nebo Messenger, který je s Facebookem úzce spjat. Právě zmiňované sítě se v nedávné době setkaly s velkým “osekáváním”. Nově některé funkce nejsou k dispozici.  

Pokud trávíte na těchto sociálních sítích hodně svého času, pak jste možná zaregistrovali, o jaké funkce se jedná. Tou největší novinkou, kterou však uživatelé už postrádají, je možnost vyhledávat starší příspěvky v jednotlivých konverzacích. Mluvíme například o vyhledávání fotografií, které se v minulosti tomu druhému zaslali.  

Může za to nová směrnice o soukromí 

Tato a řada dalších novinek, které nově nejsou k dispozici, i když ještě donedávna byly, se totiž řídí novou směrnicí o soukromí a elektronických komunikacích. Za tou stojí Evropská komise a platí od druhé poloviny loňského prosince.  

Aby společnost předešla dalším skandálům a vyhnula se pokutám, na příchod této směrnice v platnost se připravila už s předstihem. Zmiňované funkce vám tak mohou chybět už déle.  

Nikdo neví, o jaké funkce se přesně přišlo 

Jestliže patříte k aktivním uživatelům Facebooku, možná byste několik funkcí, jež zmizely, dokázali vyjmenovat. Je to proto, že jste je v minulosti velmi často využívali, ale nyní je využívat nelze. Pokud však nepatříte k tolik aktivním uživatelům, možná jste žádné zásadní změny nerozpoznali.  

Problémem je, že pokud byste chtěli zjistit, jaké funkce vám byly nově odepřeny, nezjistíte to. Důvodem je, že neexistuje žádný seznam, který by veškeré funkce, jež nyní nejsou k dispozici, shrnoval. Jestliže se na dříve platící funkci narazí, setkat se můžete maximálně s chybovou hláškou “tato funkce již není k dispozici”.  

Další články