Facebook podle všeho chystá svou vlastní kryptoměnu

Facebook

O kryptoměnách slyšel celý svět. Jedná se o virtuální měnu, která je současné době velmi populární, ale málokdo si uvědomuje, že se jedná o virtuální měnu známou po dlouhá léta. I dříve se s kryptoměnami obchodovalo, ale teprve před pár lety se opět dostaly do kurzu a staly se příležitostí ke zbohatnutí, tedy alespoň k tomu virtuálnímu zbohatnutí. O aktuálním světě kryptoměn lze říct, že propadá, zažívá velmi špatné časy. Pro mnohé je však těžký čas kryptoměn příležitostí. Například pro Facebook je to jedna velká příležitost. To ostatně dokazuje fakt, že Facebook chystá vlastní kryptoměnu pro aplikaci WhatsApp.

Kryptoměny, jak jsme zmínili, jsou dnes velmi populární. Jedná se o virtuální měnu, jejíž podoby neustále přibývají. I sociální síť Facebook má tendenci se připojit k tomuto trhu, a tak se rozhodl vytvořit kryptoměnu pro aplikaci WhatsApp, která by měla podle všeho sloužit na transfer peněz v rámci aplikaci.

Jak se bude měna jmenovat?

Možná se ptáte na název nové kryptoměny společnosti Facebook. Zatím se hovoří o kryptoměně stablecoin, ale je jen otázkou, jestli se nejedná jen o pracovní název. Kryptoměna by měla začít působit na indickém trhu, pro ten je ostatně stvořená. Právě v Indii má minimalizovat kolísání měny.

Nová kryptoměna zvaná stablecoin má být vázaná na americký dolar. A jak jsme zmínili, jedná se o kryptoměnu pro aplikaci WhatsApp, jelikož právě tato aplikace je v Indi využívána nejvíce – zde ji využívá více jak 200 milionů lidí.

Kdy bude kryptoměna na světě?

Taktéž je stále otázkou, kdy bude kryptoměna na světě. Stále se neví, kdy má kryptoměna dorazit, podle všeho by to nemělo být tak brzy. Podle všeho totiž není sociální síť na uvedení kryptoměny připravený. Facebook uvedl, že je kryptoměna ve stádiu “tvorby strategie pro celkové nasazení měny”.

Další články