Facebook představil novou aplikaci pro hráče a streamery

Facebook představil novou aplikaci pro hráče a streamery

Pokud patříte k hráčům nebo streamerům, možná jste si všimli nové funkce, respektive aplikace, kterou představila sociální síť Facebook. Jedná se o aplikaci jménem Facebook Gaming a je zatím bohužel dostupná jenom pro Android, ale i na verzi pro iOS se aktuálně pracuje. A jak již bylo zmíněno, aplikace je určená hráčům a streamerům.  

Možná si říkáte, že podobná aplikace už funguje. Její název zní Twitch. Pravdou je, že se Facebook svou novou aplikací snaží konkurovat právě této zmíněné aplikaci. Součástí nové Facebook aplikace je už rovnou několik jednoduchých her, které jsou k dispozici bez stahování.  

Jak nová aplikace vypadá? 

Pokud bychom se měli zabývat aplikací Facebook Gaming podrobněji, zmínili bychom především její moderní vzhled. Jak již bylo zmíněno, aplikace je přizpůsobená zejména hráčské komunitě. Skrze mobilní aplikaci se můžou sledovat videa, také živé přenosy z Facebooku od oblíbených autorů nebo jiných hráčů. Stejně jako je tomu na sociální síti Facebook, i v této aplikaci určené pro hráče a streamery můžete obsah komentovat, reagovat na něj nebo si nastavit na jednotlivá videa upozornění, abyste zavčasu věděli, když dojde ke spuštění živého vysílání.  

Každý uživatel aplikace si může nastavit to, jaký obsah se mu bude objevovat. Zkrátka si jinými slovy nastaví své vlastní preference.  

Aplikace je jinak rozdělená do čtyř částí, kdy hlavní stránkou je nástěnka, kde se zobrazí příspěvky, poté jsou to okamžité hry, objevování nového obsahu a další. 

Přihlašování skrze účet na Facebooku 

Přihlašování není nijak složité, probíhá logicky skrze účet na Facebooku. Poté dojde ke spuštění jednoduchého a krátkého průvodce, kterého samozřejmě je možné přeskočit jako při kterékoli hře.  

Je také třeba podotknout, že platforma není nijak izolovaná od Facebooku. Všechny reakce stejně jako komentáře nebo přidaný obsah mohou vidět vaši přátelé, které máte na Facebooku přidané. 

Další články