Facebook překonal veškerá očekávání, opět navýšil příjmy

Facebook překonal veškerá očekávání, opět navýšil příjmy

Facebook má za sebou neuvěřitelnou škálu skandálů a průšvihů. Člověk by řekl, že se z toho nejhoršího dostal, ale ono to není tak růžové, jak to vypadá. I když největší skandál byl s Cambridge Analytica, nyní se zjistilo, že si opět ukládal hesla uživatelů nebo že importoval emailové kontakty bez souhlasu daného uživatele. Se skandály tedy sociální síť ještě neskončila, kdo ví, co nás čeká za chvíli. Nicméně je velice zajímavé, že i když podle všeho lidé opouští tuto sociální síť, stejně se sociální síti po finanční stránce daří.  

Facebook je dnes tou nejrozšířenější a nejznámější sociální sítí, o tom rozhodně není pochyb. Pod křídla této společnosti spadají další služby a sociální sítě, jako je třeba Instagram, případně Messenger nebo i WhatsApp. Všechno to jsou nadmíru oblíbené sociální sítě, které přispívají do pokladničky zisků a příjmů.  

Společnými silami to opět dokázaly a opět společnosti Facebook přinesly zisky, kterými se může chlubit. I když má firma skandálů habaděj a člověka by napadlo, že se dávají od Facebooku ruce pryč, není to tak.  

Kolik Facebook utržil v prvním čtvrtletí? 

Facebook za první čtvrtletí letošního roku dosáhl neuvěřitelných příjmů, a sice na patnáct miliard dolarů, což je více jak pětadvaceti procentní nárůst oproti stejnému období v minulém roce. Dokonce narostlo i množství aktivních uživatelů a aktivních uživatelů za den.  

Stranou si nechal Facebook tři miliardy dolarů 

Sice se Facebook pyšní takto vysokými příjmy, ale už se zapomíná na to, že ještě musí zaplatit sankci. Přece jen Facebook čelí vyšetřování ohledně posledních skandálů za únikem dat, jelikož zatím není vyšetřování u konce, společnost si zatím nechala stranou zhruba tři miliardy dolarů. Přesně natolik se totiž odhaduje pokuta, která má být společnosti vystavena po skončení vyšetřování.  

Další články