Facebook propojuje tři aplikace

Facebook propojuje tři aplikace

Aplikaci Facebook jako takovou moc nepoužíváme, ale za to chatovací aplikaci Messenger používáme více než jakoukoli jinou aplikaci. Teď si ale představte, že by se tato aplikace doslova vypařila ze světa nebo že by najednou byla spojena s mnohými dalšími aplikacemi, které na světě už existují, ale které moc nevyužíváme, jelikož nemáme k tomu důvod. I když se to zdá být jako nepředstavitelné, aktuálně na tom sociální síť Facebook pracuje. Facebook chce spojit tři aplikace, v rámci kterých společně chatujeme. Jsou to aplikace Messenger, Instagram a také WhatsApp.  

I když se na propojení aplikací nyní pracuje, nemusíme se bát toho, e by k propojení došlo hned. Naopak k propojení dojde pravděpodobně až koncem letošního roku, kdy by mělo dojít k vzájemné komunikaci uživatelů Messengeru, Instagramu a také WhatsAppu. I když má dojít ke spojení těchto tří oblíbených aplikací, zároveň se uvedlo, že má každá aplikace žít i svým vlastním životem.  

Už se nebudeme muset registrovat u více služeb 

Spojení tří aplikací by mělo mít za následek to, že se nebudeme muset registrovat u každé aplikace zvlášť. Bude nám stačit jedna jediná registrace, abychom se dostali ke všem třem službám.  

Zatím je spojení tří aplikací pouze v raném stádiu vývoje, hotové by mělo být opravdu až koncem letošního roku, v případě posunutí termínu se této inovace dočkáme až na začátku roku příštího.  

Proč dojde ke spojení tří aplikací? 

Nyní se nabízí otázka, proč vůbec dojde ke spojení tří aplikací. Podle všeho Facebook doufá, že si udrží více uživatelů, kteří najednou budou spojené aplikace používat jako hlavní komunikační nástroj. Otázkou je, jestli uživatelé toto spojení opravdu ocení nebo nikoli. 

A co vy? Oceníte toto propojení nebo raději byste byli za to, kdyby se do aplikací už nijak nevrtalo? 

Další články