Facebook se konečně snaží o lepší budoucnost

Facebook se konečně snaží o lepší budoucnost

Facebook je jednoznačně dnes největší sociální síť světa. Za patnáct let se dostala do takové velikosti, do níž snad nikdy nesměřovala. Dnes je možné tuto sociální síť popsat jako firmu, která kombinuje několik různorodých platforem, která je konkurencí zdánlivě nedosažitelná, která zároveň jednoznačně před konkurencí vede. Je však třeba říct, že právě Facebook má nyní za sebou těžké časy, které ho stáli nespočetné množství fanoušků a uživatelů. Facebook je bohužel jednou z platforem či sociálních sítí, která potřebuje zažít lepší zítřky. A k tomu se ostatně nyní schyluje. I když minulé skandály značně komplikují další působení Facebooku, sociální síť se nevzdává a dál bojuje. 

Je třeba ještě zmínit, že i přes snahu o lepší budoucnost se aktuálně Facebook nachází ve světle kriminálního vyšetřování americkými orgány národní bezpečnosti, navíc nedávno také vypadl Facebook na nejdelší dobu v celé historii, odešli mimo jiné i zásadní členové firmy. I přesto se nechal Zuckerberg slyšel, že Facebook rozhodně čekají lepší zítřky a lepší budoucnost. 

Facebook jako synonymum skandálů 

Snaha o lepší zítřky rozhodně bude pro Facebook poměrně těžká. Přece jen se stal Facebook synonymem skandálu. Zejména vloni se konal jeden skandál za druhým, teprve letos je od skandálů trochu pokoj. 

Stále se však apeluje na partnerské smlouvy, které jsou podle všeho podepsány s firmami a které umožňují desítkám firem čerpat ze soukromí uživatelů. Takových smluv má být kolem sto padesáti, nabízí se tedy otázka, co je s nimi? 

Kdo ví, jak to bude s Instagramem 

Problémy však neminuly ani Instagram, který náleží Facebooku. Právě i ten je obklopený hromadou problémů. I zde by měly být podepsány zásadní smlouvy o poskytování soukromých údajů uživatelů, ale je to spíše jen předmět spekulací.

Další články