Facebook spouští zpravodajskou sekci pro novináře

Facebook spouští zpravodajskou sekci pro novináře

Ve společnosti Facebook dochází k velkým změnám. Společnost se rozhodla nejen přejmenovat aplikace Instagram a WhatsApp, aby si je konečně lidé spojovali právě s Facebookem, ale také se opět rozhodl přinést řadu zajímavých novinek. Jedna podzimní novinka je určená hlavně novinářům. Facebook se totiž rozhodl, že spustí zpravodajskou sekci pro novináře. Nová sekce má být o důvěryhodném zpravodajství, nechala se slyšet společnost.  

Facebook už není nadšen z toho, že je to jen prostředek k šíření takzvaných fake news. Chce podávat důvěryhodné informace, chce svým uživatelům něco přinášet. A tak se Facebook rozhodl investovat do důvěryhodného zpravodajství. Rozhodl se založit sekci, kde na fake news nebude místo. Dokonce je ochoten zaplatit novinářům nemalé peníze za to, že budou do zpravodajské sekce psát.  

Facebook chce investovat až tři miliony dolarů 

Společnost Facebook má v plánu zaplatit až tři miliony dolarů ročně za to, aby mohla ve vyhrazené sekci zveřejňovat titulky a také náhledy článků, které jsou z důvěryhodných deníků a zpravodajských portálů. V přepočtu chce tedy každý rok investovat přes dva a půl miliony eur. Protislužbou má být navíc to, že zpravodajské deníky a portály získají větší návštěvnost.  

Velkou výhodou je, že vydavatelé by měli samozřejmě kontrolu nad prezentací textů, stejně tak by věděli, kde konkrétně se v sekci články objeví nebo jaké budou mít jednotlivé náhledy znění.  

Už byly osloveny zpravodajské společnosti 

I když se má zpravodajská sekce spustit až během letošního podzimu, už na konci léta byly osloveny mnohé zpravodajské společnosti. Nejdříve byla oslovena třeba společnost ABC News nebo třeba agentura Bloomberg či deník The Washington Post.  

Zatím se má zpravodajská sekce ukázat jen uživatelům ve Spojených státech, ale je zde velký potenciál toho, že se dostane i za oceán. To vše však bude záviset od výsledků spuštěné sekce.  

Další články