Facebook spustil fotoaparát pro iOS. Pozor na sledování

Facebook spustil fotoaparát pro iOS. Pozor na sledování

Mysleli jste si, že vás už nic nemůže sledovat, jako tomu bylo za dob komunismu? Pak jste se spletli. Žijeme v době, kdy se neustále obchoduje s daty uživatelů a ten, kdo ví více, je v moci. I proto se Facebook snaží stále mít na své uživatele hromadu věcí, které může použít pro své vlastní dobro. Zatímco v minulosti se snažil Facebook jen obchodovat s daty uživatelů, nyní se je rozhodl nově i sledovat, a to skrze nový fotoaparát, který spustil pro zařízení s operačním systémem iOS.  

Kdo by si myslel, že Facebook už nemůže překonat horší hranice, pak se spletl. Tím, že se obchodovalo s osobními daty uživatelů, to opravdu neskončilo. Facebook se na chvíli se svými činy dal do ústraní, ale nyní se opět provalila jedna věc – zbrusu nový fotoaparát, který nedávno společnost zavedla u zařízení s operačním systémem iOS, není jenom kosmetickým přikrášlením, ale je to hlavně možnost, jak sledovat uživatele.  

Podle dostupných informací může fotoaparát uživatele sledovat po celou dobu používání sociální sítě.  

Pokud máte Apple, buďte na pozoru 

Pokud patříte k milovníkům zařízení společnosti Apple, měli byste nyní být naprosto na pozoru. Právě vaše zařízení vás může během používání Facebooku sledovat, aniž byste o tom věděli. Informoval o tom nejmenovaný web, který si novinky všiml.  

Facebook aktivuje fotoaparát bez uživatelova vědomí 

Facebook se rozhodl, že začne uživatele sledovat. Dokonce zapne automaticky fotoaparát, aniž by o tom sám uživatel věděl. Je však třeba upozornit na to, že se využívá jak přední, tak zadní fotoaparát. Zapne se však vždy ten, který jste používali naposledy. Pokud jste si naposledy dělali selfie, automaticky se zapne přední fotoaparát. Pakliže jste fotili okolí, zapne se zase zadn fotoaparát mobilního telefonu.  

Další články