Facebook údajně získával intimní data od milionů žen

Facebook údajně získával intimní data od milionů žen

I když to chvilku vypadalo, že se Facebook nedopouští žádného průšvihu, nebylo to tak. Jen průšvih opět vyplaval na povrch až později. Nyní se například ukázalo, že sociální síť Facebook údajně získávala intimní data od milionů žen, a to skrze speciální aplikace, kterých mělo být údajně pět. Celkem pět speciálních aplikací získávalo data od žen, kupodivu i od těch, jež nebyly uživatelkami Facebooku.  

Zatímco v minulosti se Facebook prohřešil nejvíce skandálem s Cambridge Analytica, i tento průšvih se nevalně zapíše. Ještě se totiž nestalo, že by Facebook bral informace i od žen, které nebyly jeho uživateli, které neměly účet na této sociální síti, která se řadí k nejrozšířenějším a nejznámějším.  

Intimní data od žen sbíral totiž Facebook z aplikací, které nebyly přímo jeho. Například se hodně dat získalo z populárních menstruačních kalendářů.  

Z jakých aplikací odcházely data rovnou do Facebooku? 

Abyste se vyhnuli používání zrádných aplikací, které jen odesílají intimní data do společnosti Facebook, zmiňme si, o jaké aplikace se jedná. Jmenovitě se bohužel zmiňují jen aplikace Maya a MIA Fem, které sdílely data nejen se samotným Facebookem, ale také s jinými společnostmi.  

Zejména MIA Fem poskytovala velice choulostivé informace, které se týkaly menstruace. Informovala společnosti o době trvání cyklu žen, o tom, jestli jsou menstruační cykly pravidelné nebo jaké žena používá intimní hygienické prostředky.  

Kvůli čemu se sbíraly choulostivé informace od žen? 

Podle všeho to má jen jediný důvod, a to marketing. Pravděpodobně byly informace sbírány pro marketingové účely. I když byl Facebook nejednou varován a upozorňován na to, aby informoval uživatele o sběru dat o nich, opět se to sociální síť snažila zatajit. Ovšem opět to prasklo, stejně jako v minulosti s jinými skandály. 

Další články