Facebook umí nově přidat 3D efekt do fotografií

Facebook umí nově přidat 3D efekt do fotografií

Jelikož v minulosti se Facebook dopustil mnoha přešlapů, které ho stály řadu uživatelů, nyní se musí zkrátka činit a získávat si uživatele nazpátek. To jediné, co může udělat, je přinášet uživatelům neustále nové a dech beroucí funkce, které ocení a které budou pravidelně používat. V posledních aktualizacích se uživatelé dočkali zajímavé funkce, a sice přidání 3D efektu do obyčejných fotografií. Je to velice zajímavá novinka, kterou rázem vyzkoušelo obrovské množství uživatelů.  

Není tomu tak dávno, co sociální síť Facebook oznámila, že dokáže nasimulovat 3D efekt do obyčejných 3D fotografií. Během chvilky mohou uživatelé vytvořit velice zajímavou fotku, kterou by jinak pracně vytvářeli třeba ve Photoshopu.  

Po nahrání na Facebook se tak budou pohybovat všechny fotografie 

Funkce, která udělá z obyčejného 2D obrázku 3D obrázek už byl ve vývoji dříve. Uvažovalo se o tom už před dvěma lety, ale k poskytnutí této funkce došlo až nyní, kdy je konečně možné nahrát na Facebook pohyblivý obrázek, pakliže projde při nahrávání interakcí.  

Jak jsme ale zmínili, o 3D funkci se uvažovalo už dříve a pracovalo se na ní už před dvěma roky. Tehdy však efekt vyžadoval to, co Facebook zatím neměl k dispozici, proto došlo k realizaci až letos.  

Tato novinka oslovila opravdu velké množství uživatelů, kteří jsou svědky toho, jak se i jejich 2D obrázky pohybují vlivem toho, jak se prochází obsah na sociální síti. Obrázek se dokáže pozastavit, dokáže se změnit i jeho perspektiva.  

Jak je to vůbec možné?  

Za novou funkcí stojí velice šikovný software, který je tvořen jak umělou inteligencí, tak také strojovým učením na 3D fotografiích. Jednotlivé algoritmy tak vychází z jakýchsi svých zkušeností a hádají, jak daleko se asi každý pixel nachází od objektivu.  

Nově vytvořené 3D fotografie můžete posléze zobrazit na všech zařízeních, ovšem k nahrání 3D fotografie dojde jen v případě, že máte alespoň iPhone 7 nebo novější. Co se týče Androidů, funkce je dostupná jen u těch, které jsou ze střední a vyšší třídy.  

Další články