Facebook vymyslel novou jednotku, která měří čas

Facebook vymyslel novou jednotku, která měří čas

Dnešní doba je doba plná možností. Pokud vás nebaví zaměstnání, tak si zkrátka uděláte živnost a začnete podnikat. Jestliže máte nějaký nápad, neměli byste se ho bát zrealizovat, protože vám může naprosto změnit váš dosavadní život. Pokud se však bojíte, že byste krachnuli, tak není podnikání pro vás. Abychom vás však trochu nakopnuli, uveďme si příklad dobře prosperující společnosti. Je jí společnost Facebook – sociální síť, která taky byla kdysi jenom nápadem, jenž změnil život nejen zakladateli, ale nám všem. Navíc tato sociální síť teď změní náš život i v jiném směru – vymyslela totiž způsob, jak se dá měřit čas.

Je až neuvěřitelné, že i v dnešní době, kdy se zdá, že už máme naprosto všechno, může přijít ještě nějaká novinka, která nám opět změní život nebo která nám zkrátka otevře obzory. Divize Facebooku se například nechala slyšet, že existuje ještě něco, co je víc jak nanosekunda.

Proč se zkoumala nová časová jednotka?

Je všeobecně známé, že se Facebook nyní snaží proniknout do světa virtuální reality. K tomu, aby virtuální realita skutečně stála za to, se rozhodl objevit novou časovou jednotku, což se skutečně podařilo. Jedná se o jakýsi flick, což je časová jednotka, která je o něco větší než nanosekunda.

Tato jednotka by mohla ulehčit práci se zvukem nebo s videi, mohla by nastavit naprosto jiný rozměr virtuální realitě.

Co flick představuje?

Tato jednotka času představuje přesně 1/705 600 000 sekundy, což je tedy jenom o něco málo víc než nanosekunda, která je velká 1/1 000 000 000 sekundy.

Tato jednotka má podle všeho svůj vlastní smysl, díky ní se bude vidět mnohem jednodušeji a přesněji do virtuální reality, budou se moct přesněji dělit obnovovací frekvence pro videa nebo právě pro virtuální realitu.

Jestli se tato časová jednotka ujme na plné čáře, to není ještě zcela jisté. Facebook s ní však počítá a využívat ji bude.

Další články