Facebook výrazně zvýšil svůj zisk! O kolik?

zvýšení zisku

V aktuální době se snaží každá společnost nějak udržet na trhu. Žijeme totiž v době, kdy do podnikání může vstoupit každý, ať už se rozhodne podnikat v jakémkoli oboru. Díky tomu, že trávíme většinu času na internetu nebo na sociálních sítích, většina lidí se rozhoduje vkročit právě do tohoto oboru, protože se právě zde začínají točit opravdu velké peníze. Lidé zakládají své vlastní blogy, webové stránky nebo dokonce i startupy, které jsou pak hojně podporované investory.

Právě do tohoto světa vstoupil před několika lety taky Mark Zuckerberg, který se dnes řadí do desítky nejbohatších lidí světa, protože vymyslel aplikaci Facebook, která je dnes nejspíše jednou z nejrozšířenějších a nejoblíbenějších vůbec. Uživatelské účty přibývají, lidé ji navštěvují dnes a denně a tráví na ní hned několik hodin denně (v průměru se jedná zhruba o tři hodiny denně, které trávíme právě na Facebooku). S takovou statistikou se vážně nemůžeme divit tomu, že zisky této společnosti výrazně rostou.

Zisk zvýšen o jednasedmdesát procent!

Mnoho společností krachuje, jiné však rostou – právě tou rostoucí je i Facebook, který se může nyní pyšnit obrovským zvýšením svých zisků! Ten totiž meziročně vyskočil o jednasedmdesát procent, tedy na skoro čtyři miliardy dolarů. Samotné tržby se zvýšily o pětačtyřicet procent na devět celá tři miliardy dolarů, příjmy z reklam stouply o sedmačtyřicet procent na konkrétně devět miliard dolarů a podíl z příjmů reklam pro chytré telefony a taky pro tablety vyrostl o tři procenta, tedy z čtyřiaosmdesáti na sedmaosmdesát.

Právě reklama na našich mobilních zařízeních (tedy na chytrých mobilních telefonech, chytrých hodinkách a tabletech) je ta, která se postarala o toto navýšení. Toto zvýšení zisku dokonce přečkalo veškerá očekávání. Dokonce stouplo i burzovní obchodování a to o čtyři procenta.

Další články