Facebook vyvíjí vlastního virtuálního asistenta

Facebook vyvíjí vlastního virtuálního asistenta

Facebook je dnes jednoznačně nejpoužívanější sociální sítí, která má miliardy uživatelů. I když má za sebou několik skandálů a průšvihů, stále si drží velké množství fanoušků a těch, kteří sociální síť využívají i pro firemní či reklamní účely. Ať už Facebook využíváte pro účely reklamní, firemní nebo jen pro osobní účely, vyplatí se vědět, co sociální síť chystá. Například v nedávné době se potvrdilo, že sociální síť Facebook vyvíjí vlastního virtuálního asistenta.  

Společnost Facebook po všech těch skandálech začala pracovat na novince jménem vlastní virtuální asistent. Společnost se nechala slyšet, že se má jednat o virtuálního asistenta, který bude určený pro jejich vlastní zařízení na rozšíření a také na virtuální realitu.  

Vývoj už je v plném proudu 

I když se o této novince dozvěděl svět teprve nedávno, společnost Facebook už dlouhou dobu pracuje na tomto projektu. Podle dostupných informací na celý projekt dohlíží šéf divize AR/VR. Virtuální asistent je tedy vyvíjen přímo na míru AR, tedy rozšířené realitě, a VR, tedy virtuální realitě.  

V současné době se využívá virtuální asistent Alexy od společnosti Amazon. Lze tedy usuzovat, že vývojem vlastního virtuálního asistenta se snaží společnost Facebook eliminovat jakoukoli závislost na konkurenčních firmách.  

Jeden asistent už vynalezen byl, ale nesklidil úspěch 

Je třeba konstatovat, že společnost Facebook před čtyřmi lety vypustila do světa osobního asistenta M, který měl usnadňovat určité činnosti v prostředí aplikace Messenger. Jelikož se však asistent nedočkal úspěchu, služba byla zrušena. Je tedy zajímavé, že se Facebook pouští do dalšího risku.  

Zatím se vše drží v tajnosti a nějaké konkrétnější informace zatím nejsou k dispozici. Společnost zatím jen potvrdilo domněnku, že vlastního asistenta opravdu vyvíjí. 

Další články