Facebook začal sledovat ty, kteří jakkoli a komukoli vyhrožují

Facebook začal sledovat ty, kteří jakkoli a komukoli vyhrožují

Bez sociálních sítí si dnes svůj život nedokážeme představit, bohužel. V současné době jsou sociální sítě něco, bez čeho se rozhodně neobejdeme. V případě, že patříte k lidem, kteří pustili sociální síť do svého života natolik, že jí dovolili, aby jim zasahovala do života, to už je jen vaše věc. Ovšem buďte opatrní s tím, jestli budete této sociální síti či komukoli jinému na síti vyhrožovat. Facebook totiž podle dostupných informací začal sledovat polohu i aktivitu těch, kteří vyhrožují. Tato informace je důvěryhodná, jelikož putuje přímo od zaměstnanců společnosti.  

Facebook za poslední dobu udělal hromadu přešlapů a člověk by řekl, že už stačilo a že s tím už přestane. A ono to tak je. Facebook se rozhodl opět přiložit ruku k dílu a začal sledovat nejen polohu, ale také aktivitu všech těch, kteří začínají vyhrožovat svému okolí.  

Začalo to mazáním příspěvků 

Facebook si začal všímat nenávistného obsahu tehdy, kdy se začaly v příspěvcích objevovat vyhrožující komentáře, které se rázem začaly mazat. Ať už měly být komentáře myšleny ironicky a měly být brány s nadsázkou, byly bezprostředně smazány sociální sítí, která tímto chtěla zamezit jakémukoli násilnému obsahu.  

Pokud se však ukáže, že se vyhrožování dostalo do stádia, kdy už se nejedná o běžné vyhrožování, ale už je to i silné tvrzení, Facebook automaticky začne sledovat polohu i aktivitu vyhrožujících.  

Musí se to hlásit na policii 

V případě, že by se ukázalo, že se vyhrožování opravdu stalo silným tvrzením, musí se daný člověk nahlásit na policii. A nejlépe se policie kontaktuje tehdy, kdy se už moc dobře ví, kde člověk aktuálně je. To policii opravdu velmi pomůže.  

Informace, kterou by se Facebook klidně mohl chlubit, však vyplula z úst zaměstnanců společnosti, kteří trochu pochybují o tom, jestli je tato praktika etická či nikoli. 

Další články