Facebook začíná automaticky skenovat fotky

Facebook automaticky skenuje fotky

Každý z nás si už nějak vryl do paměti, že sociální sítě jsou od toho, aby sdíleli své dny s přáteli. Lidé tak na sociální sítě publikují své vlastní myšlenky, samozřejmě taky sdílejí své fotky nebo sdílejí obsah, který někde našli a s nímž plně souhlasí. Dnes se sociální síť, která je dneska asi nejpoužívanější a hlavně nerozšířenější, rozhodla, že opět přijde s novou funkcí, s novinkou, kterou lidi ocení. Ocení ji hlavně ti uživatelé, kteří se skutečně řadí k těm, jež sdílejí a publikují snad vše, co během dne dělají. O co nového jde?

Facebook samozřejmě neustále musí přicházet s novinkami, protože si chce udržet post nejpoužívanější a nejznámější sociální sítě vůbec. Některé novinky však nejsou nic, co by stálo za zmínku, jiné jsou však tak skvělé, že je uživatelé doslova milují.

Nedávno se spustila funkce, že si můžete zablokovat někoho či něco, a to jenom ve lhůtě třiceti dnů. To je poměrně užitečná funkce, kterou uživatelé ocenili. Další funkcí, kterou uživatelé jistě ocení, jej automatické skenování fotek.

Už jste o tom slyšeli?

Tento nástroj bude spuštěn během následujících několik dní a bude spuštěn hromadně, po celém světě. Funkce se jmenuje „Photo Review“ a má rozpoznávat tváře na fotografiích. Uživatelé vždy dostanou upozornění, že se nachází na nějaké fotce, tudíž se mohou označit či mohou požádat autora snímku o odstranění, nebo dokonce mohou fotku klasicky nahlásit.

Proč bude funkce zavedena?

Tato funkce má pomoct k tomu, abychom lépe spravovali fotografie, abychom měli větší přehled o tom, na jakých fotografiích se nacházíme. Často někdo publikuje fotky bez našeho vědomí, za které se třeba stydíme a které nechceme, aby se ukázali světu.

Co je však mínusem, tak je to, že skenovány budou fotky jenom ty, které sdílí vaši přátelé, nebo ty, které jsou sdíleny jako „veřejné“. U soukromých příspěvků se nic kontrolovat ani porovnávat nebude, bohužel.

Další články