Facebook zase hazarduje. Sdílí data s velkými firmami

Sdílená data na fb

Pokud se zajímáte o sociální sítě, jistě víte, že Facebook v nedávné době čelil velkému průšvihu, který spočíval v úniku osobních údajů hned několika milionů uživatelů. Uživatelská data by měla být nadmíru chráněna, jinak není sociální síť důvěryhodná a není dobré na ní trávit svůj čas. Díky tomuto obrovskému skandálu, který měl údajně ovlivnit výsledek amerických prezidentských voleb, Facebook ztratil velkou míru odběratelů. Člověk by řekl, že se z tohoto skandálu poučí, ale opak je pravdou a Facebook opět začal hazardovat a pátrat, kam až sahají jeho hranice. Začal nyní sdílet choulostivá data s velkými firmami.

Podle všeho se nyní Facebook rozhodl k dalšímu riskantnímu a hazardnímu kroku, kterým je sdílení citlivých dat s mnohými společnostmi, jež vyrábí telefony. Z informací kolujících na internetu lze odvodit, že by měl Facebook nyní sdílet choulostivé a citlivé informace s výrobci mobilních telefonů, kteří díky informacím vědí víc, než by měly. Jedná se konkrétně o výrobce Apple, Samsung a také Microsoft, které dostávají přístup k mnoha osobním údajům, o nichž by neměli mít ani ponětí.

Facebook bude kritizován i nadále

Člověk by řekl, že se Facebook začne chovat zase jinak – zkrátka tak, aby to bylo uživatelům milé, aby uživatele svými kroky neztrácel. Zatím to však svědčí o opaku, mnohým lidem dokonce přijde, že Facebook se svých uživatelů chce zbavit, když podstupuje takové kroky.

Nejen, že se nedávno provalilo to, že byly ukradeny osobní údaje mnoha uživatelů, ale také se nyní zavádí do Messengeru videoreklamy, které budou rušivé a otravné. To však není všechno. Facebook také sdílí cenná data s více jak šedesáti výrobci hardwaru.

Kdo o tom první informoval?

Poprvé se tato informace objevila v deníku The New York Times, kde vyjmenovali konkrétně firmu Apple, Samsung, Amazon nebo BlackBerry, které mají využívat poskytnutá data.

Další články