Facebook zbrojí proti Clubhousu. Vypouští vlastní aplikaci

Facebook zbrojí proti Clubhousu. Vypouští vlastní aplikaci

V dobách, kdy jsme se museli přesunout do našich domovů se právě Clubhouse stal fenoménem. Na druhou stranu netrvalo dlouho a zájem o něj onemněl. Dalo by se říct, že stejně rychle jako se dostal na vrchol také spadl. Společnosti Facebook však dobře zavařil. Ta se rozhodla vzepřít se novince a přišla s novou aplikací, která funguje na téže principu.  

Dalo by se říct, že s chatovacími aplikacemi se v poslední době roztrhl pytel. Clubhouse ani zdaleka nebyl jedinou aplikací, která vzbudila rozruch. Využívat jsme mohli aplikaci Spaces od Twitteru, dokonce i aplikace Spotify přišla se svou vlastní platformou. Pozadu nezůstává ani americký gigant v podobě společnosti Facebook, která spouští Audio Rooms. 

Konkurence Clubhousu 

Facebook se nechal inspirovat aplikací Clubhouse, která ještě před pár měsíci patřila doslova k fenonémům. Dalo by se říct, že novinka z dílny Facebooku funguje naprosto totožně. Jedná se taktéž o takzvané “roomky” čili o místnosti, ve kterých se lidé schází a komunikují spolu. V jedné takové místnosti může být až padesát mluvčích najednou a posluchačů? Těch může bý neomezeně.  

Je však třeba konstatovat, že stejně jako Clubhouse i Audio Rooms jsou k dispozici pouze pro zařízení operačního systému iOS.  

Co všedchno Audio Rooms umí? 

Pojďme si však novinku z dílny společnosti Facebook blíže představit. I když se Clubhousem do jisté míry inspirovala, nejedná se o kopii v pravém slova smyslu. Vyniká mnoha funkcemi, které Clubhouse nemá. Například v případě Audio Rooms přesně víte, kdo z přátel nebo sledovaných místnost zrovna opustil. Můžete aktivovat živý přenos, zvednout ruku a tím požádat o předání slova či je k dispozici chat, v němž lze reagovat na reakce ostatních posluchačů.  

K veřejným místnostem se získává přístup jak ze skupin, tak i mimo ně. Zmiňované skupiny se budou dát zakládat jen pro vybraný okruh uživatelů. 

Další články