FacebookWatch jako konkurent Youtube. Co přinese?

FacebookWatch

Youtube je v současné době nejvyužívanější webová stránka, na které sledujeme videa, nové klipy k písním, na kterou nahráváme svá vlastní videa nebo kde sledujeme tvorbu našich oblíbených interpretů. Youtube je tedy místo, kde se potkávají lidé z celého světa a sledují to, co je zajímá. Kdo by to však čekal, že se i této oblíbené stránce postaví konkurent. Už vůbec nikdo nečekal, že konkurenta bude mít na svědomí nejrozšířenější sociální síť zvaná Facebook.

Facebook v nedávné době vypustil do světa FacebookWatch, což má být právě konkurent zmiňované oblíbené webové stránky Youtube. Služba na přehrávání videí byla oficiálně vypuštěna do světa, a to do každého koutu naší planety. I když je to pro mnohé lidi novinka, ve Spojených státech amerických je to už běžná věc či samozřejmost, kterou mohou lidé využívat už zhruba jeden dlouhý rok.

FacebookWatch podporuje mnohé tvůrce

Jak tedy FacebookWatch funguje, co nabízí? Princip je naprosto stejný jako u Youtube, jedná se skutečně o službu na přehrávání videí. FacebookWatch svým uživatelům nabízí velice zajímavou nabídku obsahu, a to od různých světových tvůrců. Je možné sledovat videa, dokonce i ta, kerá jste si uložili na později.

Obrovskou výhodou podle samotného Facebooku je to, že nikdy nebudete nic sledovat sami. Služba FacebookWatch by měla zejména spojovat lidi při sledování oblíbeného obsahu. Služba dokonce nabízí sledovat danou věc ve skupině, což je novinka, kterou ocení nejen party přátel nebo rodiny, které jsou rozprostřeny po republice.

Podle Facebooku stojí služba na tom, aby se dokázalo, že sledování videí není jen pasivním zážitkem.

Pro lidi je to atraktivní

Sice se ještě netuší, jakou sledovanost a úspěšnost bude mít FacebookWatch u nás, jedno je však jisté – ve Spojených státech amerických byla nová platforma pro lidi velice, velice atraktivní, což ostatně dokazuje fakt, že za jeden měsíc službu využilo více jak padesát milionů uživatelů.

Další články