I děti mají svůj Messenger!

I děti mají svůj Messenger

Když jsme byli malí, hráli jsme si před domem na pískovištích, stavěli jsme si bunkry z napadaného listí, hráli jsme si na indiány – zkrátka a dobře, odřeli jsme si kolena, ale i to nám bylo jedno, protože jsme byli šťastné děti, které nejsou na ničem závislé. V dnešní době mají děti telefony, tablety a počítače a jsou na nich závislé od první chvíle, kdy se jim náhodou dostanou do rukou. Na to, že hrají na elektronice hry, to jsme si už zvykli, ale aby měli i svůj vlastní Facebook? To už je snad legrace nebo ne?

Bohužel to legrace není. Facebooj se nyní rozhodl, že se vytvoří Messenger Kids, tedy Messenger čistě pro děti. Děti si přes něj budou moct psát s kýmkoliv, ovšem jejich kontakty jim naštěstí budou schvalovat rodiče.

Tato speciální verze bude určena jenom pro děti do třinácti let, které na sociálních sítích nemají co dělat, přesto na nich tráví více času než s dětmi, s nimiž chodí do školy nebo do školky.

Kde službu seženu?

Tato služba bude dostupná jenom formou mobilní aplikace, kterou si však budete moct stáhnout nejen na Androidu, ale taky i přes iOS. Ti, co mají iOS, mohou tuto aplikaci už nyní bez problémů stahovat, ti, co mají Android, si budou muset ještě chvilku počkat. Očekávaná doba je zhruba několik málo měsíců, ale na to si jistě počkáte, pokud o tuto aplikaci máte zájem.

Bude moct dítě být na Messengeru i bez rodičovského dohledu?

Aby byla zachována bezpečnost a ochrana dětí, tuto aplikaci si budou moct děti stáhnout jenom v tom případě, že jim to povolí rodiče. To je taky jediný způsob, jak budou moct tuto aplikaci používat. Messenger funguje přes rodičovský účet. Nedojde tak k žádnému vytvoření facebookového konta, nevznikne žádný profil vašeho dítěte. Sami jen nastavíte přes váš facebookový profil jméno dítěte, popřípadě přidáte jeho fotografii, pokud budete chtít.

Další články