I Facebook slaví 20. výročí Harryho Pottera – jak?

Facebook

Dvacáté narozeniny slavného Harryho Pottera otřásly celým světem. Vznikala nová vydání, vznikaly nejrůznější filmové maratony a k jeho narozeninám blahopřály nejrůznější společnosti a celebrity z celého světa. Ani Facebook nezůstal pozadu a také se rozhodl přidat své blahopřání. Jeho blahopřání však bylo o něco jiné, než s jakými se tato skvělá čarodějnická sága setkala.

Už je tomu neskutečných dvacet let, kdy vydala anglická spisovatelka J. K. Rowlingová svou první knížku o chlapci, který přežil. Jistě ani nepředpokládala, že se z toho stane takový fenomén, jakým je dnes. Ani po té době příběh neumřel, naopak stále ožívá v těch nejrůznějších podobách. Tyto narozeniny byly oslaveny jistě hojně a blahopřání vyřklo mnoho společností, filmových studií, knihkupectví i celebrit. Dokonce i náš známý Facebook.

Stačí jenom zadat jméno

Facebook se rozhodl udělit poctu této sáze jednoduše – zkrátka tak, že… a víte co, zkuste si to sami! Je to všechno naprosto jednoduché, protože není zapotřebí sledovat nějakou stránku nebo si instalovat nějakou další aplikaci. Toto blahopřání funguje jak na počítačích (pozor ale na starší nebo úplně staré internetové prohlížeče), tak i na mobilních telefonech. V telefonech si však dejte pozor na to, abyste měli aktualizovanou aplikaci, tedy abyste v mobilním zařízení nebo v jiném takovém zařízení měli aplikaci v té nejnovější verzi.

Co musíte udělat?

Abyste zjistili, jak oslavuje dvacáté výročí Harryho Pottera sociální síť Facebook, stačí, abyste do komentáře na této sociální síti napsali nějaký z následujících pěti výrazů. Opravdu nemusíte stahovat další nepotřebnou aplikaci, nemusíte ani „lajkovat“ či sledovat nějakou stránku, o kterou jinak nemáte zájem.

Stačí vám napsat do komentáře buď Harry Potter, nebo Gryffindor, nebo Slytherin, nebo Hufflepuff či Ravenclaw. A potom uvidíte, co se stane.

Další články