Internet v rozvojových zemích nebude. Facebook zrušil projekt

Internet a rozvojové země

Sledujete dění okolo Facebooku? Pak jistě víte, že se nyní Facebook topí v jedné velké krizi, kterou neumí zatím plně vyřešit. V nedávné době se zjistilo, že ze sociální sítě byla ukradena mnohá osobní data uživatelů, která mohla ovlivnit prezidentské volby Spojených států amerických. Třešničkou na dortu toho byl fakt, že Facebook poskytoval osobní údaje výrobcům mobilních telefonů, kteří najednou věděli přesně, po čem zákazníci touží. Nicméně tím to ani zdaleka nekončí. Smůla se sociální síti lepí na paty. Například nyní se zrušil projekt solárních dronů, které měly zabezpečit internet v rozvojových krajinách. Jedná se o projekt, který byl představen před třemi lety a který měl od počátku slibnou budoucnost. Co se tedy stalo?

Pokud si vzpomínáte, před třemi lety byl zmiňovaný projekt představen. Jednalo se o projekt, který v sobě nesl obrovské množství dronů Aquila, které podle všeho měly zabezpečit internet v rozvojových krajinách. Jenže po třech letech najednou došlo ke zrušení projektu. Proč se tak stalo? A bude internet v rozvojových krajinách zajištěn či nikoli?

Projekt byl podle všeho hodně problémový

Z poskytnutých údajů lze říct, že projekt byl poměrně problémový. I když se do dronů investovalo mnoho peněz, stále se nedokázal vyvinout takový dron, který by byl použitelný pro takové účely. Kromě obrovského množství problémů, které vznikaly při tvorbě webu, se tak stal projekt i velmi drahým a dnes už i ztrátovým pro společnost Facebook.

S tímto projektem se pojí i fakt, že Facebook byl dokonce obviněn z pádu jednoho z prototypů. Jednalo se o vyšetřování před dvěma lety.

Myšlenka není zabita

Podle všeho se však Facebook myšlenky nevzdává a chce ji v budoucnu realizovat. Zatím se ale neví, jak toho chce dosáhnout. Kdo ví, jestli se v budoucnu projekt realizuje opět na základě dronů či nikoli.

Další články