Jakou aplikaci Facebook nikdy nevydal?

Jakou aplikaci Facebook nikdy nevydal?

Určitě nám dáte za pravdu, když řekneme, že Facebook dnes už není jen obyčejná sociální síť, je to velký a velmi mocný nástroj, který, když se dostane do nepravých rukou, může napáchat opravdu velkou škodu. I proto žádají mnozí lidé alespoň rozdělení této sociální sítě, aby byla menší hrozbou. I když to však někdy nevypadá, Facebook mohl být ještě silnějším, než je dnes. Měl totiž jisté eso v rukávu, které se naštěstí nikdy nerozhodl vytáhnout. Byla jím aplikace, která měla obličej propojit s profilem na síti.  

Facebook stále ještě experimentuje a snaží se přijít na nejrůznější způsoby, jak se stát ještě silnější sociální sítí. V minulosti dokonce sociální síť experimentovala s rozpoznáváním obličejů. I když nikdy nevyšly najevo informace, k čemu mělo rozpoznávání obličejů sloužit nebo proč se s tímto experimentovalo, jedno je jasné – ať už měl Facebook vyvinout jakoukoli aplikaci, je dobře, že se ji rozhodl nechat v rukávu a nevydal ji.  

Dlouho se o tomto experimentování nevědělo, ale nedávno vyšla najevo informace, že se Facebook opravdu snažil a nakonec aplikaci na rozpoznávání obličejů vyvinul. Stačilo jen zamířit telefonem na obličej a aplikace rázem poznala, k jakému profilu obličej patří. Naštěstí aplikace nikdy nevyšla veřejně.  

Testování aplikace probíhalo před čtyřmi lety 

I když si možná říkáte, že je to poměrně novinka, tato nevydaná aplikace, pravdou je, že k testování aplikace docházelo už před čtyřmi, pěti lety. I když došlo k testování aplikace, nikdy nevyšla aplikace veřejně, jak již bylo zmíněno.  

K prezentování aplikace však došlo na interním meetingu, mělo se jednat o jakousi inovaci do budoucna. Dokonce existovala jistá betaverze pro zaměstnance společnosti Facebook. Podle všeho rozpoznávání obličejů trvalo tři až pět vteřin.  

K veřejnosti aplikace nikdy nepřišla 

Veřejnost věděla jenom o tom, že se stále něco testuje, že se testují nejrůznější aplikace, které mají umět ledacos. Více informací se ven nedostalo, ale dnes je tomu už jinak. 

Další články