Jakou novou funkci spouští Facebook?

Nová funkce Facebooku

Žijeme v době, kdy trávíme hodně času na sociálních sítích. Nejvíce času trávíme na Facebooku, kdy si dopisujeme s lidmi, jež jsou od nás daleko, ale za to se takto oddalujeme těm, kteří jsou hned vedle nás. V současné době se Facebook rozhodl zásadně změnit. Je všeobecně známé, že co měsíc se snaží přicházet s novinkami, aby si udržel své stávající uživatele či aby jejich počet ještě zvýšil, nicméně nyní chce opět být takovou sociální sítí, jakou byl na začátku. Nová funkce, která se nyní spouští, však na úplném počátku rozhodně nebyla.

Uživatelé jsou často zklamání novinkami, které se na Facebooku spustí. Většinou jsou to totiž novinky, funkce naprosto k ničemu. Nyní však novinka, která se spouští, bude mimořádně užitečná a lidé ji rozhodně ocení.

O jakou funkci se jedná?

Jedná se o „ohraničené“ blokování uživatelů. Do nynějška bylo známé to, že lidé si mohli zablokovat člověka, kterého však museli následovně i sami odblokovat. Nyní se spustila funkce, která umožní zablokovat si vybraného uživatele jenom na třicet dní, po této době se blokování automaticky odstraní – uživatel to tedy nebude muset dělat sám.

Tato funkce umožní i pozastavení sledování na stránkách – nemusí být přidány mezi vaše sledované, může to být jenom příspěvek stránky, který se k vám dostal přes sdílení přítele.

Můžu funkci použít i v mobilu?

Co je však netradiční, tak je to, že tato nová funkce bude k dispozici i v telefonu. Většinou se nové funkce zaměřují jenom webovou stránku sítě, ale nyní se funkce dá využít i v mobilní aplikaci, kterou má staženou většina z nás. Jedná se o funkci v aplikaci jak u Androidu, tak i u iOS.

Pokud vám v hlavě leží otázka, jestli můžete blokování přerušit i během třicetidenní lhůty, samozřejmě je to možné, nemusíte čekat, až třicet dní uplyne, to skutečně není potřeba.

Další články