Kolik má Facebooku uživatelů?

uživatelé Facebooku

Každý den strávíme určitý čas na sociálních sítích. Nejčastěji však na Facebooku, který se dnes řadí k těm nejznámějším a nejrozšířenějším vůbec. Toto tvrzení je samozřejmě potvrzeno nejen samotnou společností a mnoha žebříčky, které pojednávají o návštěvnosti jednotlivých sociálních sítí, ale také i počet uživatelů, kteří se doposud (konkrétně od roku 2004) zde registrovali. Jak velké je to tedy číslo?

Před pěti lety se společnost Facebook mohla pyšnit oproti dnešnímu dni polovinou aktivních uživatelů. Během pěti let se tedy společnost dokázala rozrůst do takových rozměrů, že se počet aktivních uživatelů zdvojnásobil. Dnes už možnosti této sociální sítě využívají neuvěřitelné dvě miliardy uživatelů, kteří tak díky Facebooku nejen sdílejí své dny, ale také jsou v kontaktu se svými známými i neznámými.

Abychom si však dopřáli i srovnání, pak tedy přistupme k troše čísel. Dvě miliardy uživatelů jsou rozhodně úspěch. Na světě žije dnes (podle statistik z roku 2015) před sedm celá tři miliardy lidí. Na to, že vznikla společnost v roce 2004 a je na trhu tedy něco přes deset let, je to poměrně úspěch. Během následujících pěti let se počet jistě zase znásobí – ale o kolik, o tom můžeme doposud zatím jenom spekulovat.

Dokonce bylo i speciální děkovné video!

Aby tato sociální síť ukázala, jak moc jí záleží na aktivních uživatelích, pro každého bylo připraveno děkovné video, které v sobě neslo jistou animaci. Ta se zobrazovala na hlavní stránce mezi hlavními novinkami.

Smajlíky lásky = děkovné pozdravy

Aby toho však nebylo málo, tak se Facebook rozhodl pro jakýsi děkovný pozdrav uživateli, který použije například v komentáři smajlíka symbolizující lásku. Tedy takový děkovný pozdrav se skrývá například pod srdíčkem.

Taky byla vytvořena řada skupin, které se zapojily do velkého blahopřání k tomuto číslu. Do teď se takové skupiny líbí osmi milionům uživatelů.

Další články