Kolik zaplatí Facebook na daních ve Francii?

Kolik zaplatí Facebook na daních ve Francii?

Daně jsou něco, co upřímně děsí nejednoho podnikatele. A samozřejmě i velká společnost Facebook se daní bojí, respektive se jí z tohoto placení zvedají pomyslné chlupy na pomyslných rukou. Přece jenom je tato společnost opravdu obřích rozměrů a daně společnosti dosahují nemalých rozměrů. Například v případě daní ve Francii mluvíme o stovce milionů eur, které se musí v zemi zaplatit.  

Částka je včetně pokuty 

Je však třeba konstatovat, že částka (čili částka činicí víc jak 100 milionů eur) je včetně pokuty, která se společnosti naúčtovala už před rokem 2018. Dalo by se tedy říct, že se takto vysoká částka na daních dala očekávat. Co se však neočekávalo, tak bylo ticho ze strany společnosti Facebook. Facebook se totiž dodnes nevyjádřil k tomu, jestli daná částka sedí nebo jestli se jedná jenom o hloupý výmysl či něco, s čím společnost nesouhlasí.  

Podle všeho se však o vymyšlenou částku nejedná. Podle dostupných informací má americký gigant skutečně zaplatit tak ohromnou sumu, informoval o tam francouzský finanční časopis na svých webových stránkách. Je však pravdou, že situaci nepotvrdilo přímo ani ministerstvo financí země Francie. To šarmantně opakuje, že nelze komentovat individuální daňové případy.  

Jak na danou sumu finanční časopis přišel? 

Výše uvedené informace vedou člověka k zamyšlení, a sice k tomu, kde nejmenovaný francouzský finanční časopis přišel k dané sumě, která se tedy rovná stovce milionů eur. Podle všeho časopis uvedl, že viděl dokumenty, které částku potvrzovaly. Respektive bylo v dokumentech uvedeno, že má Facebook zaplatit na daních včetně pokuty přesně 104 milionů eur.  

Daná pokuta je podle dostupných informací a zmiňovaných dokumentů stanovená na dvaadvacet milionů eur. Bylo by však dobré, kdyby informaci alespoň jedna strana potvrdila.  

Další články